Krkoška (ANO): V Moravskoslezském kraji budou točit filmaři z Dánska

17.01.2019 15:05

Už od prosince je Moravskoslezský kraj v hledáčku dánských filmařů. Ti by do jeho jedinečných lokací rádi umístili část děje osmidílného dánského seriálu s názvem DNA. Kriminálka ze současnosti se bude odehrávat v Dánsku, Polsku a Francii.

Krkoška (ANO): V Moravskoslezském kraji budou točit filmaři z Dánska
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Jan Krkoška

„Jsme v čilém kontaktu s lokační společností Film Makers, se kterou v tuto chvíli hledáme a zajišťujeme vhodné lokace. Typů lokací je opravdu celá řada od nemocnic, soukromých klinik, úřadů, industriálních výhledů a ulic, až po byty, obchody, atletické ovály či romantická zákoutí. V těchto dnech zavítá do Ostravy přímo dánská produkce prohlédnout si vybrané lokace a nasát atmosféru. Věříme, že v březnu přivítáme rovnou celý štáb na natáčení,“ uvedla Hana Vítková, vedoucí Moravskoslezské filmové kanceláře, která spadá pod krajskou destinační společnost Moravian-Silesian Tourism.

Autorem scénáře seriálu je významný dánský scénárista Torleif Hoppe, režie se ujme Henrik Ruben Genz. Za kameru se postaví Jørgen Johansson, jeden ze dvou nejlepších dánských kameramanů. Servisní koprodukční společností na české straně je Sirena Film.

„Moravskoslezský kraj má obrovský filmařský potenciál, je proto velmi důležité jej využívat a maximalizovat jeho pozitivní efekty. Natáčení náš region propaguje, posiluje jeho pozitivní image, také k nám přináší peníze. Spolupráci s filmaři chceme zintenzivnit, proto chystáme speciální filmový fond, který bude finančně podporovat produkce, které u nás natáčení plánují,“ uzavřel náměstek hejtmana kraje pro cestovní ruch Jan Krkoška.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Evropská unie nás vede zpátky do středověku

18:50 Vích (SPD): Evropská unie nás vede zpátky do středověku

Evropská unie se snaží Českou republiku a další členské státy prostě zničit. To už se nedá nazývat j…