Kubalčík (KONS): Nevydávejme nevinné na smrt

14. 3. 2018 15:03

Konzervativní strana připomíná svoji podporu pronásledovaným křesťanům, naposledy formou apelu na vládu České republiky, aby podpořila projekt Nadačního fondu Generace 21 na přesídlení několika desítek blízkovýchodních křesťanů do naší země z utečeneckého tábora v Iráckém Erbílu.

Kubalčík (KONS): Nevydávejme nevinné na smrt
Foto: Redakce
Popisek: Logo Konzervativní strany

Konzervativní strana připomíná svoji podporu pronásledovaným křesťanům, naposledy formou apelu na vládu České republiky, aby podpořila projekt Nadačního fondu Generace 21 na přesídlení několika desítek blízkovýchodních křesťanů do naší země z utečeneckého tábora v Iráckém Erbílu. Nyní je nám z otevřených zdrojů známo, že několika desítkám čínských křesťanů, kteří v ČR požádali o azyl, jsou jejich žádosti zamítány.

Křesťané jsou v komunistické Číně pronásledováni nepochybně, soustavně a krutě, jak dosvědčuje např. také Česká biskupská konference*). Pokud snad někdo z těch, kteří požádali o azyl v České republice, doposud nijak postihován nebyl, po svém případném vydání do rukou čínských komunistů mu zcela jistě půjde o život.

Konzervativní strana se připojuje k „Otevřenému dopisu předsedům obou komor Parlamentu ČR ve věci azylu čínských křesťanů“**), jehož autory jsou Svatopluk Karásek, David Titěra, Alžběta Lněničková a Tomáš Cejpl, a vyzývá každého, zejména pak ty, kdo se odvolávají na křesťanské hodnoty a základy našeho společenství, aby se podle svých sil zasadili o to, aby tito čínští křesťané nebyli vydáni do rukou čínské komunistické moci.

Za Konzervativní stranu

Jan Kubalčík
předseda

*) Viz https://www.cirkev.cz/cs/aktuality/180309cinsti-krestane-v-cr-po-navratu-do-ciny-jim-hrozi-zatceni-i-muceni
**) Tento dopis lze nalézt zde: https://e-petice.cz/petitions/otevreny-dopis-predsedum-obou-komor-parlamentu-cr-ve-veci-azylu-cinskych-krestanu.html.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Valenta: Smutná vzpomínka

22:17 Senátor Valenta: Smutná vzpomínka

Komentář na facebookovém profilu k výročí srpnových událostí roku 1968