Kubera (ODS): Česko-srbské vztahy se zbavily všech historických křivd

11.12.2018 9:15 | Zprávy
autor: PV

Jaroslav Kubera po jednání se srbskou premiérkou: Balkán nabízí příležitost pro české podniky, naší snahou je podpořit jeho vstup do EU

Kubera (ODS): Česko-srbské vztahy se zbavily všech historických křivd
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Kubera

Předseda Senátu Jaroslav Kubera přijal ve Valdštejnském paláci srbskou premiérku Anu Brnabić. Hovořili o snaze Srbska vstoupit do EU, o hospodářské spolupráci obou zemí a také o situaci na Balkánu.

Předseda Senátu Jaroslav Kubera zdůraznil, že vztahy Česka a Srbska nejsou zatíženy žádnými problémy, a proto je vhodná doba na prohlubování vzájemné spolupráce na všech úrovních. „Česká republika chce diverzifikovat obchod. I v době měnících se vztahů EU s Velkou Británií je třeba hledat další příležitosti. Předně má Česko zájem o země, jako je Srbsko – stabilní obchodní partnery, se kterými máme mnoho společných témat. Takzvané staré členské státy EU jen těžko pochopí historické problémy, se kterými se naše země v minulosti potýkaly,“ řekl Kubera a dodal: „Není to zdaleka jen Rusko nebo Čína, ale samozřejmě také země Balkánu patří mezi destinace, o které mají zájem české podniky.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Jiří Čunek byl položen dotaz

Vláda

Chápu vás dobře, že vy hodnotíte líp novou vládu než tu předchozí? A jelikož to není poprvé, co se stavíte na stranu ANO, neuvažujete, že byste změnil politický dres?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hlaváček (STAN): Stoka přímo pod Staroměstským náměstím

21:03 Hlaváček (STAN): Stoka přímo pod Staroměstským náměstím

Informace na svém veřejném facebookovém profilu o staré pražské kanalizační síti