Kučera (TOP 09): Klíčem k rozvoji severních Čech jsou lidé

21.05.2015 6:32 | Zprávy
autor: PV

„Rád bych inicioval fórum Sever 2050. Je důležité diskutovat a otevřít prostor všem lidem, kteří chtějí slyšet méně politických proklamací a více seriózních debat. Všem, kteří se chtějí zapojit do hledání řešení a záleží jim na tom, kde budou vyrůstat a žít naše děti,“ řekl poslanec Michal Kučera.

Kučera (TOP 09): Klíčem k rozvoji severních Čech jsou lidé
Foto: TOP 09
Popisek: Michal Kučera

Ústecký kraj už v současnosti neřeší primárně ekologické problémy. Expert na horské ekosystémy Jakub Hruška ukázal, že v některých parametrech se podařilo dokonce vrátit přírodu do stavu z předminulého století. Prioritou je naopak řešení socioekonomických problémů. Právě ty se mohou ještě zhoršit, pokud by došlo prolomení těžebních limitů.

Ústecký kraj je unikátní nejen přírodním bohatstvím a rozmanitostí - na jedné straně národní park a na straně druhé historická města, vinice a chmelnice, ale také tím, že je to jediný kraj v České republice s tak vysokou koncentrací velkých měst. V kraji leží hned pět velkých statutárních měst. V tomto ohledu je podobný například německému Porýní, které se také muselo a úspěšně vypořádalo s velkou průmyslovou zátěží.

Právě na tento fakt upozornil v prezentaci děkan sociálně ekonomické fakulty UJEP Jaroslav Koutský, který hovořil také o polycentrickém rozvoji kraje. Tento princip spočívá ve větší koordinaci a spolupráci mezi městy, které leží blízko sebe a proto může například jedno sloužit jako centrum kultury a další třeba jako centrum sportu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pláteník (KDU-ČSL): Kvalitní státní správu nemůžeme dělat bez lidí

17:03 Pláteník (KDU-ČSL): Kvalitní státní správu nemůžeme dělat bez lidí

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…