Kukla (ANO): Povedu hnutí ANO na Vysočině

20.01.2022 10:29 | Tisková zpráva

Po dvou letech volili členové hnutí ANO 2011 na Vysočině nové krajské vedení. Hnutí nově povede Martin Kukla, bývalý náměstek hejtmana a v současnosti poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Kukla (ANO): Povedu hnutí ANO na Vysočině
Foto: archiv politika
Popisek: Zastupitel Kraje Vysočina Martin Kukla (ANO)

Prvním místopředsedou se stal Jiří Pokorný z Jihlavy a za místopředsedy byli zvoleni Radek Zlesák ze Žďáru nad Sázavou, Pavel Franěk z Třebíče a Vladimír Slávka z Havlíčkova Brodu.

Martin Kukla si za dobu svého působení ve funkci náměstka hejtmana vybudoval silnou pozici zodpovědného a spolehlivého politika, který se osvědčil především při správě krajského majetku. Jeho realistický přístup k řízení krajských financí se příznivě podepsal na skvělé finanční kondici rozpočtu Kraje Vysočina, pod jeho správou se stal Kraj Vysočina jednoznačným lídrem mezi kraji v investicích. Od loňského roku hájí zájmy občanů jako poslanec Parlamentu České republiky.

„Cením si důvěry, kterou jsem u kolegů dostal. S funkcí samozřejmě přichází zodpovědnost, kterou ctím od počátku působení v komunální politice. Nové krajské vedení hnutí ANO 2011 má silný mandát. Jeho členové zastupují všechny kouty Vysočiny. Máme zkušenosti z komunální politiky, kraje i sněmovny. Chceme je využít, naslouchat lidem a řešit jejich starosti. Před námi je velká výzva – nadcházející komunální volby. Samozřejmě, že je chceme vyhrát, ale bude to především o lidech, a já osobně věřím, že se nám podaří dát dohromady pracovité a silné týmy. Třeba hledáme právě vás,“ uvedl nový předseda hnutí ANO 2011 na Vysočině Martin Kukla, který o sobě s oblibou říká, že není Andrej Babiš, ale zkrátka Martin Kukla z Vysočiny.

Nové předsednictvo si stojí za důslednou komunikací a k prosazování priorit vedoucích ku prospěchu lidí z Vysočiny. „Budeme táhnout za jeden provaz. Politika se nedělá od stolu, ale je potřeba pracovat v terénu, setkávat se všemi, kteří se na vás obrátí o pomoc. Jsme lidé,

kteří tu žijí a chtějí náš region posunout kupředu, ať už z pozice komunálního, krajského nebo celostátního politika,“ dodává Martin Kukla.

Silný tým pro silnou Vysočinu

Martin Kukla

Devětatřicetiletý inženýr Martin Kukla pochází z Počátek na Pelhřimovsku, vystudoval VUT v Brně, obor elektrotechnická výroba a management. Jedenáct let pracoval na odborné pozici ve společnosti Bosch Diesel Jihlava, kam se v listopadu 2020 vrátil. Od roku 2018 do roku 2020 byl náměstkem hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku. Na podzim 2021 mu voliči dali 1 852 hlasů, obhájil třetí místo na kandidátce a byl zvolen do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Martin Kukla je ženatý, s manželkou vychovává v Rantířově u Jihlavy dva syny. Jeho celoživotním koníčkem je včelařství.

Jiří Pokorný

Zastupitel statutárního města Jihlava, předseda Finančního výboru Zastupitelstva města Jihlavy a také krajský zastupitel. Podnikatel v oblasti informačních technologií, ekonom. Ve svém městě a kraji prosazuje věcné řešení problémů, efektivní řízení, využívání moderních technologií a hospodárné vynakládání veřejných prostředků. Nemá rád úsloví: "to se dělalo vždy" ani "to se nedělalo nikdy“. Naopak věří, že trvalá drobná práce může pohnout i věcmi velkými.

Radek Zlesák

V letech 2017 až 2021 poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, od roku 2020 zastupitel Kraje Vysočina a od roku 2014 zastupitel a radní města Žďár nad Sázavou. Je absolventem žďárské průmyslovky, vystudoval stavařinu a od studijních let se věnoval dobrovolnické práci s dětmi v turistickém oddíle ve Žďáře nad Sázavou. Zkušeností ze soukromého sektoru rád přenáší i do správy věcí veřejných.

Pavel Franěk

Bývalý náměstek hejtmana Kraje Vysočina, který byl zodpovědný za oblast sociálních věcí. Dnes zastupitel Kraje Vysočina. Jeho velkou životní láskou je sport. Jako aktivní hráč fotbalu a později trenér mládeže se naučil týmové hře, respektování pravidel a vypěstoval si touhu neustále se posouvat vpřed.

Vladimír Slávka

Místostarosta Havlíčkova Brodu zodpovědný za sociální oblast a školství a také krajský zastupitel. Na Vysočině žije a je tady doma. Mládí strávil ve Vysokých Tatrách, které v něm vzbudily lásku k přírodě a možná také proto nastoupil na lesnickou fakultu. Zajímavé je, že práce ho zavála do Kanady, na Sibiř nebo do východní Asie, kde nasbíral zkušenosti a poznal, jak to chodí na různých místech světa. Aktuálně by rád zkušenosti využil a podělil se o ně. Chce se podílet na tom, aby Vysočina byla místem pro spokojený a plnohodnotný život všech občanů.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PVTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nacher (ANO): Ústavní soud potvrdil, že je potřeba spotřebitele chránit podstatně víc

20:33 Nacher (ANO): Ústavní soud potvrdil, že je potřeba spotřebitele chránit podstatně víc

Ústavní soud prolomil promlčecí lhůty u spotřebitelských sporů kvůli nemravným praktikám okolo inves…