Kupka (ODS): Vláda ekonomický růst promarnila, potvrzuje to i NKÚ

17. 9. 2019 18:05

Kontrolní výbor Poslanecké sněmovny dnes projednal stanovisko Nejvyššího kontrolního úřadu k návrhu státního závěrečného účtu České republiky za rok 2018. Úřad vládu upozorňuje, že upřednostňuje provozní výdaje nad investicemi a vyčítá jí, že nepřipravuje veřejné finance na období ekonomického ochlazení. To samé kritizuje také opoziční ODS.

Kupka (ODS): Vláda ekonomický růst promarnila, potvrzuje to i NKÚ
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda ODS Martin Kupka

 „Nejvážnější je varování Nejvyššího kontrolního úřadu, že současné hospodaření koaliční vlády ohrožuje naši ekonomiku, pokud by dosavadní růst vystřídala ekonomická recese. Navíc současná vládní koalice přes veškeré proklamace zanedbává investice. Jak jinak si vysvětlit skutečnost, že investiční výdaje nedosáhly ani 10% podílu na celkových výdajích, jako tomu bylo v době ekonomické recese? Vláda dlouhodobě projídá období ekonomického růstu a změny se nedočkáme, jak dokládá návrh státního rozpočtu na příští rok,“ říká místopředseda ODS Martin Kupka.

„Ministři hnutí ANO žijí jen přítomností a na budoucnost nemyslí. Rozpočet je případnou krizi připraven méně, než před 10 lety. Vláda dokázala za minulý rok postavit pouze 4 km nových dálnic a 15 km silnic 1. třídy. Přitom investice, zejména do infrastruktury, jsou živnou mízou pro budoucí rozvoj ekonomiky. Mělo by se šetřit zejména na provozních výdajích a ne na investicích, nikoliv obráceně, jak to dělá vláda. Je chyba, že poslední roky nebyly ve jménu přípravy na chudší období, nýbrž velkého mejdanu populistického rozdávání hnutí ANO a ČSSD,“ dodává místopředseda kontrolního výboru Vojtěch Munzar.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Poslanci připravují změnu, která zvýší bezpečnost na železničních přejezdech

22:13 Kolovratník (ANO): Poslanci připravují změnu, která zvýší bezpečnost na železničních přejezdech

Sněmovní podvýbor pro dopravu se včera zabýval problémem zabezpečení železničních přejezdů a vývojem…