Lachnit: Smíchovská šachová SENIOR-KA se konala tradičně na Mezinárodní den seniorů

03.10.2022 8:38 | Tisková zpráva
autor: PV

Radní Městské části Praha 5 JUDr. Petr Lachnit zahájil v sobotu 1. října dvacátý čtvrtý ročník mezinárodního šachového turnaje SENIOR-KA. Tento šachový turnaj je připomínkou Mezinárodního dne seniorů, který připadá na 1. října.

Lachnit: Smíchovská šachová SENIOR-KA se konala tradičně na Mezinárodní den seniorů
Foto: Praha 5
Popisek: Radní MČ Praha 5 JUDr. Petr Lachnit

Mezinárodní den seniorů vyhlásil Kofi Annan, tehdejší generální tajemník Organizace spojených národů, poprvé na 1. října roku 1998. Mezinárodní den seniorů je oslavou všeho, co společnosti staří lidé přinášejí. Upozorňuje však také na problémy, s kterými se potýkají, například jejich zneužívání. Významný den si připomněli také dlouholetí organizátoři turnaje, tj. pracovníci Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5, neboť většina jejich služeb je zaměřena právě na pomoc seniorům.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Grónsko

Pane premiére, jaký je podle vás skutečný důvod proč chce USA Grónsko? Myslíte, že se o Grónsko bojí, že by na něj Rusko zaútočilo raketami, o kterých jste mluvil? Nebo se snad bojí Ruska? Pochybuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministryně Schillerová: EET 2.0 prosadíme už tento rok

10:21 Ministryně Schillerová: EET 2.0 prosadíme už tento rok

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k elektronické evidenci tržeb