Laudát (KAN): Babišovi rostou preference, nám dluhy a inflace

13.09.2021 9:09 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k aktuálním volebním preferencím

Laudát (KAN): Babišovi rostou preference, nám dluhy a inflace
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát

Pokud máme věřit průzkumům, tak by blížící se volby vyhrálo ANO majitele Andreje Babiše. Zato v v ekonomických kategoriích, kde vládne definovaná matematika, máme jasno. Po rekordním zadlužování země, na které si zjevně velká část voličů už zvykla a myslí si, že to nejsou její dluhy, přišla i další, snad trochu hmatatelnější rána - inflace vzrostla na 4,1 procenta. Už předtím jsme okopávali první příčku v Evropě a nyní jsme pro jistotu ještě nasadili k dalšímu trháku.

Bezuzdné rozhazování peněz na dluh a nedostatek některých komodit a výrobků vlivem čínského viru přinesly svoje trpké ovoce. Chtěli jste být odpovědní a spořit si na horší časy, na penzi, na bydlení, na splnění osobního snu? Túhle. Při mrzkých podmínkách bank a bublině na trhu realit si nechte o stabilitě vlastních úspor zdát sladké sny.

Tak to končí, když významná část lidí volí lemply a nad měnou bdí banda korytářů v čele s guvernérem za odměnu, který se nestyděl napomoci Zemanovým čachrům s nelegitimní úřednickou vládou. Bankéři mají rádi inflaci, proto ji cílí na dvě procenta. Zato Rusnok na čtyři, a to nemusí být konec. Pokud se nic nestane, zaměstnanci přijdou automaticky o čtyři procenta platu, taktéž důchodci, kteří už možná brzo zjistí, že za více peněz si mohou koupit méně. Úspory se smrsknou.

Anketa

Věříte průzkumu STEM, že ANO získá ve volbách 32,4 %?

hlasovalo: 61776 lidí

Kdysi koloval vtip, který nebyl vtipem. Na besedě s Husákem se babička ptala:
"A soudruhu tajemníku, budou roury ke kamnům?"
"Budou, babičko, budou."
"A budou i kolena do komína?"
"Samozřejmě," zestručnil odpověď Husák. Ale babička pokračovala:
"A soudruhu, půjdou kolena nasadit na rouru?"
"To víte, že ano," děl generální tajemník ÚV KSČ.
"To jsem ráda, to se mně ulevilo. To už bude jako za Rakousko-Uherska," dorazila nejvyššího soudruha babička.

Dnes by se mohl postsocialistický dialog odehrávat například v prostředí stavebnictví. "Tady Čulibrk, nemáte protipožární dveře?" "Nemáme, termín dodání je konec listopadu". "Potřebujeme kolaudovat v říjnu". "Pane Čulibrku, nemáme. Ještě se zeptám ředitele, jestli by nebyly za příplatek". "Kolik by stály?". "130 tisíc bez DPH" "Ježíšmarjá". "Tak vydržte u telefonu". Za chvíli se ozvala do telefonu konečná odpověď: "Tak ani za těch 130 tisíc. Je mi líto. Ptejte se v prosinci".

ANO, líp už bylo. Váš Aktiv Nespokojených Občanů. Odpověď na otázku, kdy už aktiv nespokojených občanů bude spokojen, je za milión.

Ing. František Laudát

  • Předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová Adamová (TOP 09): Priorita! Zatraktivnění částečných úvazků pro zaměstnavatele

14:27 Pekarová Adamová (TOP 09): Priorita! Zatraktivnění částečných úvazků pro zaměstnavatele

Komentář na facebookovém profilu k zatraktivnění částečných úvazků pro zaměstnavatele.