Laudát (KAN): Maltě se někdo nepovedl

08.12.2021 8:36 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k absurdním návrhům maltské eurokomisařky Heleny Dalli

Laudát (KAN): Maltě se někdo nepovedl
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát

Chci, aby lidstvo kolonizovalo Mars, na Vánoce mně žádná nána sahat nebude, za vrchol gentlemanství považuji oslovení "dámy a pánové" a maltská Strana práce je spíš strana divných individuí.

Jestli někdo chce rozložit Evropskou unii, tak kam se hrabou její odpůrci v čele s Putinem a jeho poskoky napříč Evropou. Pokus o K.O. EU nejvíce poslední dobou předvedla Maltou do Evropské komise dosazená Helena Dalli. Tato komisařka "pro rovnost" zjevně nemá co na práci, a tak vymýšlí absurdity, které by ji měly nasměrovat spíš na psychiatrii, než do vlivné Evropské komise. Tenhle maltský zázrak došel totiž k závěru, že má z našeho slovníku vymizet slovo "Vánoce" a má se už toliko mluvit o "svátcích", nevhodné Dalli připadá i oslovení "dámy a pánové" a hrozné jí přijde sousloví "kolonizovat Mars". Když se materiál tohoto předvánočního přízraku provalil, první začali zuřit Italové. Tahle blbost byla moc i na jinak neobyčejně tolerantního papeže Františka. Dalli materiál stáhla k přepracování.

Na první pohled úsměvná hloupost jedné úřednice EU zase tak úsměvná není. I tyhle štouchy, zbytečné a hloupé, lidi otravují a mnohé děsí. A nevím, proč předsedkyně komise mlčí? Evropa a celá naše kultura stojí a padá s křesťanstvím. Na tom nic nemění statistická data, jak lidé opouštějí kostely, nic na tom nemění ani skandály katolické církve. Nechápu, že Helena Dalli po tomto mentálním flámu ještě v komisi sedí. Možná by na Maltě, a nejen tam, měli více číst, proč se nejbohatší a nejvyspělejší demokratické země staly tím, čím jsou, jak židovské a křesťanské náboženství nastavilo etické hodnoty nejen pro věřící, ale dramaticky i pro velkou část celého lidstva. Hybnou silou každé společnosti není bezbřehé zglajšaltování všech lidí, ale vzájemný respekt a tolerance jinakosti, originality každého. V opačném případě přichází "náboženství" komunismu, nebo nacismu. Právě totalitní režimy jsou proslulé tím, že chtějí všechny srovnat tak, aby nikdo nevyčuhoval. A ti, kdo se odmítají ohnout ve jménu chimér lotrů, ti trpí, nebo jsou i fyzicky zničeni.

Anketa

Chcete Víta Rakušana za prezidenta republiky?

1%
98%
hlasovalo: 28859 lidí

Vánoční zpěvy podle Dalli:
Po roce "svátky, svátky" přicházejí, zpívejme přátelé, po roce "svátky, svátky", přicházejí, šťastné a veselé!

Tak tohle asi NE!

A víte, o čem se ve světě včetně EU, a naši zemi nevyjímaje, téměř vůbec nemluví? O tom, že se v celosvětovém měřítku vede ze všech velkých náboženství nejdramatičtější globální válka proti křesťanství. Ale o tom až jindy.

Dalli materiál jazykového ptydepe stáhla k přepracování. Spíš si myslím, že přepracovaná je autorka a nejlépe by jí prospěl dlouhý odpočinek, nejlépe mimo Evropskou komisi.

Klidný předvánoční adventní čas v nelehké době.

Ing. František Laudát

  • Předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN)

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rychtecký (ČSSD): Přijaté Zásady otevírají cestu udržitelnému rozvoji

22:13 Rychtecký (ČSSD): Přijaté Zásady otevírají cestu udržitelnému rozvoji

Nové Zásady pro spolupráci s investory, které přinesou do Pardubic transparentní komunikaci mezi měs…