Laudát (KAN): Ne úplně povedené nedělní poledne Ivana Bartoše

03.05.2021 12:18

Komentář na facebookovém profilu k vystoupení Ivana Bartoše v Otázkách Václava Moravce.

Laudát (KAN): Ne úplně povedené nedělní poledne Ivana Bartoše
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát
reklama

Porcování medvěda, který běhá po lese, zjevně svazuje ruce a u politiků i ústa. Naposledy to v nedělních OVM předvedl předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Anketa

Považujete činnost konspiratori.sk, nebo spolku NELEŽ za korektní?

3%
96%
1%
hlasovalo: 1967 lidí

Jindy rozšafný Bartoš tentokrát pečlivě volil každé slovo a bylo to znát. Místy se nedělní politická estráda OVM měnila na Stanjurův monolog s občasnou opozicí místopředsedy vlády Jana Hamáčka. Jenže co ten mohl říkat, když dnes vláda spíš připomíná cirkus, v němž hlavní žongléři už neumějí ani přehazovat v ruce 2 jablka? Snad jen jím pověšený otazník nad návštěvou Klause u Zemana stál za zaznamenání. Po Klausových povídánkách v Blesku jsem si ten pomyslný otazník pověsil v mysli taky.

Dokonce tentokrát Moravec neuspěl u nejvyššího Piráta ani s opakovanou otázkou, jestli by Zemanova/Babišova Marie Benešová měla zmizet z vlády poté, co zase posilovala ruské trolly v jejich lhaní o "jiných" variantách kauzy, než teroristický útok GRU a usoudila, že by daňový poplatník měl nechat svoje peníze z dodatečně neevropských dotací Agrofertu zasloužilému Andrejovi. Benešovou asi nechají dosloužit (Babiš už jí údajně domluvil a varianta dění ve Vrběticích je jediná, dospěla Marie k závěru).
Více alarmující, než polomlčení k Benešové je ale kličkování Bartoše v otázce vypsání tendru na výstavbu nového jaderného bloku v Dukovanech. Nyní se otevírá okénko, kdy by bylo možné soutěžit tendr bez Rusů a Číňanů. Pirátům (a Starostům?) asi nedochází, že volby mohou dopadnout úplně jinak, než si teď představují a průzkumy preferencí hlásají. A že ruské angažmá v Dukovanech je definitivně passé si může myslet jen naivní blbec. Havlíček kličkuje jako zajíc při podzimním honu a Zeman už ve svém zrádcovském projevu poslední dubnovou neděli naznačil, že účast Rusů skrze druhou verzi ( NON GRU) Vrbětic možný je. Takže Pirátské NE tendru nyní může také vést k tomu, že Rossatom přece jen v Dukovanech bude. Kdyby Bartoš neuklidňoval, že Piráti jsou pro jádro, řekl bych, že nic stavět nechtějí ( jako v Praze). Opakované vzývání Drábové, že to všechno řekne v následující hodince, se nepotvrdilo. Drábová řekla pravý opak, než si Bartoš myslel, že řekne.

Nebýt závěrečného střetu zájmů a otázka vracení/nevracení dotací Agrofertu, tak pořad řekl o Pirátech víc, než by bylo Bartošovi milé. A možná bych Bartošovi připomněl i jedno z pravidel transparentnosti, které má pro politiku KAN: důležitá je nejenom transparentnost konání, ale stejně tak je důležitá i transparentnost záměrů. V tom druhém Bartoš a Piráti transparentní nejsou.

Je vidět, že návštěvy v Lánech, na Hradě a v Sokolovně Bartošovi nesvědčí. Není divu a navíc jsou zbytečné. Chování a konání obou "hostitelů" je známé a jakékoli jejich sliby a představy by se mohly v trvání přetahovat s dobou života jepice o první místo.

Ing. František Laudát

  • Předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olšáková (Kandidátka mladých): Cyklostezku doplní nový atraktivní prvek

8:39 Olšáková (Kandidátka mladých): Cyklostezku doplní nový atraktivní prvek

Dřevěný prvek, který bude instalován na jednom z palouků za zahrádkářským areálem, uvítají nejen dět…