Laudát (KAN): První fiasko jako varování

17.01.2022 9:45 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k prvnímu ,prohranému' hlasování vládnoucí koalice v sněmovně kvůli nepřítomnosti poslanců v jednacím sále

Laudát (KAN): První fiasko jako varování
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát

Ještě neuplynulo 24 hodin a koaliční poslanci dostali od opozice na frak. Snažili se totiž odložit platnost části stavebního zákona o vzniku Nejvyššího stavebního úřadu. Jenže koaličních poslanců chybělo tolik, že byl schválen návrh usnesení exministryně Dostálové. Neznám detaily, ale zřejmě selhali i předsedové klubů koaličních stran.

Kdo se ještě před pár hodinami rozněžňoval nad přínosem Farského studia americké tradice demokracie pro EU v USA, tak může v praxi vidět, co se bude dít. Honza sice ještě neodjel, a dokonce dobíhal a první hlasování zpochybnil, ale v budoucnu často může rozhodovat o osudu řady významných zákonů, smluv, atd, atd. jediný hlas.

Dělo se to v minulosti téměř pořád a ani pohodlná většina hlasů ve sněmovně neznamená, že půjde všechno jako na drátku. Sněmovna je i o strategických postupech a schopnosti vedení klubů být neustále ve střehu a bleskově reagovat. Jinak to dopadne jako v pátek.

Nářek Bendy nad řídící schůze Mračkovou Wildumetzovou není ničím jiným, než přiznáním vlastní slabosti. Blbý je, že matador Benda nemá v předsedech zbylých koaličních stran zjevně schopného partnera. Když si dva předsedové, nebo místopředsedové, klubů rozumějí, tak je to výrazně jednodušší.

Často vzpomínám na spolupráci se Zbyňkem Stanjurou, jak jsme si to tam dirigovali. Jednou jsme dokonce drželi v šachu sněmovnu tři týdny a babišáci s komunisty, socialisty, okamurovci a tehdy i lidovci si ani neškrtli.

Ing. František Laudát

  • Předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN)

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Nemyslíte, že to váš kolega Kalousek vystihl přesně? Nebo v čem nemá pravdu?

,,Nezoufejme. Od 1. června benzin zlevní až o 1,50 Kč/l, protože “sněmovna myslí na lidi” a na čtyři měsíce snížila spotřební daň. Od 1. října benzin tedy benzin opět o 1,50 Kč/l zdraží, ale to už bude po volbách. Marně pátrám po nějakém ještě hloupějším zásahu do spotřební daně, než se povedl nám, ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zálom (Svobodní): Nenechme si ukrást volby

22:24 Zálom (Svobodní): Nenechme si ukrást volby

Jeden z důležitých milníků na naší více než třicetileté cestě od jedné verze nesvobody k druhé je zá…