Laudát (TOP 09): Jak moc je Brexit zažehnán

25.02.2016 19:15

V polovině druhé dekády našeho století je jedinou jistotou nejistota. Jako exemplární příklad může posloužit Spojené království Velké Británie a Severního Irska.

Laudát (TOP 09): Jak moc je Brexit zažehnán
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát

Kromě desítky let doutnajícího konfliktu v Severním Irsku mezi katolíky a protestanty, zbytek Británie byl kompaktním ostrovem stability, jistoty tradiční demokracie. Ale ani to už dnes neplatí. Nedávné referendum o vystoupení Skotska ještě země ustála. Nyní však hrozí, že jedna z nejkvalitnějších státních značek může zanedlouho zmizet. Chování londýnského starosty ukazuje, že Cameron nebude mít vůbec jednoduché přesvědčit voliče, aby 23. června hlasovali pro setrvání Británie v Evropské unii. Pokud si Angličané myslí, že odchodem z Unie vyřeší svoje problémy, hluboce se mýlí. Jako příklad může posloužit rozpad Československa. Tehdy také někteří namlouvali veřejnosti, že teď už si konečně vládneme sami a bez penězovodu na Slovensko raketovou rychlostí poletíme už jen k růžovým zítřkům.

Bruselské jednání muselo být velmi tvrdé. O tom svědčil nejen zarputilý Cameronův výraz obličeje, ale i nervózní nálada okolí. Prakticky bez zaznamenání byl přejit nehorázný výrok Nigela Farage na adresu naší země. Pronesl něco ve stylu – tak se podívejte, kam jsme to dopracovali. Náš premiér, premiér Velké Británie se chodí prosit nějaké České republiky, malé České republiky. A tenhle anglický „gentleman“ byl a je vzorem některých našich politiků! Právě takoví fešáci mě utvrzují v názoru, že Evropská unie má smysl a že bez ní bude mnohem, mnohem hůř!

František Laudát, předseda Poslaneckého klubu TOP 09

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

14:50 Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

Projev prezidenta republiky při 40. sjezdu ČSSD.