Ledl (SDS): Dopadne to jako vždycky?

10.10.2014 13:05 | Zprávy

Před pár dny se mě při jednom předvolebním setkání jeden z hloučku diskutujících občanů zeptal, jestli nemám obavy, že menšinová Rada hlavního města Prahy složená výhradně ze členů TOP09 začne po volbách řádit jak černá ruka.

Ledl (SDS): Dopadne to jako vždycky?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Ledl

No, jestli zrovna jako černá ruka to nevím, ale že Hudečkova TOPka nemá ráda, když se jí někdo kouká pod prsty, to bylo zřejmé po celou dobu, kdy se před necelými třemi lety dostala k moci (původně v koalici s ODS, později jako menšinová rada). Kontrolní mechanizmy a dosud platná demokratická pravidla se omezovaly, opozice byla „chráněna“ před informacemi, magistrátní úředníky „uklidňovali“ neustálým vyhazováním a destabilizací. Zkuste se zeptat kolik ředitelů odborů je dnes skutečně ve funkcích a kolik jich je jen pověřených. Jednak je to v rozporu se zákonem, jednak asi každý uzná, že pověřený ředitel je jistě povolnější, než ten řádně jmenovaný. Čím dál tím víc otázek se také začalo řešit za zády zastupitelstva, kuloárně, v různých ad hoc pracovních skupinách a podobně. Takže jediné bububu, které ještě zbylo, byly výbory zastupitelstva a zastupitelstvo samotné, které vždycky mohlo, i když se zpožděním reagovat. Navíc se v poslední době začaly stále častěji ozývat hlasy, že se vytvářejí nové neprůhledné korupční praktiky. Hlavně kolem IPRu (Institut plánování a rozvoje), ale i kolem prodeje a pronájmu pražského majetku kolem paní radní Vorlíčkové.

No a teď se obávám, že než zasedne nové zastupitelstvo a zvolí novou Radu, tak to bude trvat tak dva měsíce, možná déle. A tyhle špatné manýry dostanou zelenou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

13:12 Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…