Lukša (TOP 09): Ach, ta tráva

22.06.2015 12:05 | Zprávy

Za našich mladých let v zimě padal sníh a nikoho to nepřekvapilo. Na jaře pršelo a rostla tráva, v létě bylo horko. Nic převratného a nového.

Lukša (TOP 09):  Ach, ta tráva
Foto: top09.cz
Popisek: starosta Čeladné Pavol Lukša

Jenže dnes je problém skoro se vším. V zimě neočekávaně napadne sníh a na jaře začne růst tráva. U nás tento problém teď řeší Ostrava-Jih. Maminky si stěžují na alergie u dětí, v trávě najdeme i klíšťata, a tak řešíme něco, co kdysi bývalo samozřejmostí. Rady, že mají lidé vydržet, nebo odvézt děti, které se alergeny doslova dusí, k příbuzným, jsou tak trochu pro kočku. Dnešní babičky jsou totiž v produktivním věku a samy ještě pracují. Někteří odvážní tatínkové již začali trávu sekat sami. Otázka zní, kdo jim to zaplatí.

Snad jen malí kluci si z trávy udělali bunkry a tyto schovávačky si skutečně užívají. Klíšťata napadají nejen dospělé a děti, ale i naše psí mazlíčky. Obvod prý poseká do konce června. Mám na Ostravě-Jihu pár kamarádů a jejich stížnosti na přerostlou trávu jsou stále hlasitější. Jak to prý stíháme na Čeladné? Normálně. V zimě shrabujeme sníh, na jaře a v létě kosíme trávu. Jinak by mě naši občané patrně vynesli v zubech. Možná by to měl pochopit i starosta Ostravy-Jihu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Nina Nováková byl položen dotaz

Prosím o vysvětlení

Četl jsem tento (https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Novakova-KDU-CSL-Plevel-v-ceskem-pravnim-radu-aneb-Lex-Schwarzenberg-757872) článek na PL a vůbec nechápu, o čem je řeč? Hned v prvním odstavci se píše o nějakých normách z dob socialismu, které stále platí a kvůli kterým z n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Farský (STAN): Program Ursuly von der Leyen na dalších pět let

21:03 Farský (STAN): Program Ursuly von der Leyen na dalších pět let

Informace na svém veřejném facebookovém profilu o programu předsedkyně Evropské komise Ursuly von de…