MF podalo trestní oznámení kvůli neoprávněnému provozování „kvízomatů“

31.07.2014 12:13 | Zprávy

Ministerstvo financí podalo trestní oznámení kvůli nelegálnímu provozování takzvaných „vědomostních kvízů“. Nepovolená technická zařízení, která kombinují klasickou sázkovou hru se znalostními otázkami, se nacházejí v desítkách provozoven.

MF podalo trestní oznámení kvůli neoprávněnému provozování „kvízomatů“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo financí ČR

„Nehodláme nečinně přihlížet tomu, jak takzvané kvízomaty zaplevelují naši zemi. S nelegálními provozovateli bylo zahájeno správní řízení, hrozí jim pokuta až do výše 10 milionů korun. Zároveň se domníváme, že všechny osoby, které se na provozu kvízomatů podílejí, ať už přímo nebo nepřímo, se dopouštějí trestného činu,“ řekl náměstek ministra financí Ondřej Závodský s tím, že za tento trestní čin hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

Jak podle vás zajistit vyváženost?

Myslím teď mezi ochranou životního prostředí a průmyslem-ekonomikou? Co přesně v tomto směru navrhujete? Vím, co kritizujete, ale jaký je podle vás ten balanc?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokop (Stačilo!): Katolík Fiala se chtěl zavděčit církvi

16:12 Prokop (Stačilo!): Katolík Fiala se chtěl zavděčit církvi

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k verdiktu Ústavního soudu ke smlouvě s Vatikánem.