MZe: Stovky lidí měly možnost poznat farmáře ze svého okolí

03.08.2014 9:29

Na farmě Čapí letka v Mokřicích u Krásné hory na Příbramsku se sešli regionální výrobci kvalitních domácích potravin a jejich potenciální zákazníci. Bylo to první setkání ze série „Poznej svého farmáře“, projektu, který letos spustilo Ministerstvo zemědělství u příležitosti vyhlášení letošního roku Mezinárodním rokem rodinných farem.

MZe: Stovky lidí měly možnost poznat farmáře ze svého okolí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Euro, ilustrační foto

Návštěvníci na statku Čapí letka měli velký zájem o ochutnávky a nákup potravin a produktů přímo na místě. Hlavním cílem projektu Poznej svého farmáře je totiž představit lidem regionální producenty potravin.

„Chceme pomoci jak našim spotřebitelům, tak i farmářům, aby se o sobě dozvěděli více informací. Na malých rodinných farmách si totiž lidé mohou koupit velmi kvalitní a dobré potraviny. Bohužel farmáři mnohdy nemají peníze a hlavně čas na vlastní účinnou propagaci. To chce Ministerstvo zemědělství změnit projektem „Poznej svého farmáře“, kdy chce seznamovat lidi s produkty z farem v okolí, aby si našli cestu ke kvalitním lokálním potravinám a zároveň se seznámili s prací a životem na farmách, o kterém mají často velmi mlhavou představu,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Návštěvníci mohli v sobotu nahlédnout i do života na statku, tak jak je pro ně připravila farmářka Lucie Čápová a tým pracovníků Ministerstva zemědělství. Viděli, jak se pečuje o stádo koz a jak se pak z jejich mléka vyrábějí sýry v místní sýrárně. Děti si vyzkoušely jízdu na koních a oslech, zahrály si hry se sedláckou tématikou a zúčastnily se křtu telete.

Regionální výrobci nabízeli kozí mléko a sýry, ovoce, zeleninu, celozrnnou mouku, pečivo, domácí nudle a med. Každý návštěvník dostal leták s kontakty na farmáře z celého regionu.

Další ze série setkání „Poznej svého farmáře“ plánuje Ministerstvo zemědělství na sobotu 9. 8. na Kozí farmě Zerlina, Hážovice 2070, Rožnov pod Radhoštěm.

Následovat budou:

23. 8. Ma-Ma rodinná mlékárna Úhořilka 12, Štoky
30. 8. Farma pod Lipou, Severní 474, Rokytnice v Orlických horách   
13. 9. EKO Sady Komňa, Komňa 199, Bojkovice   

Radek Melichar  
vedoucí tiskového oddělení MZe

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Ministerstvo zemědělství

Ing. Jan Bauer byl položen dotaz

Děláte dost?

Nejdříve vás odcituji: „Vláda schválila celou řadu cílených opatření v hodnotě dosahující sté miliardy. Ať už se jedná o jednorázovou podporu rodin, navýšení důchodů v lednu a červnu nebo snížení spotřební daně“. Není ale navýšení důchodů dáno ze zákona? A druhá věc, myslíte, že dočasné snížené spot...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová Adamová (TOP 09): Jsem ráda, že je Amerika zpátky

22:58 Pekarová Adamová (TOP 09): Jsem ráda, že je Amerika zpátky

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová dnes přijala delegaci zahraničního výboru S…