Mach (Svobodní): Estébácké praktiky ombudsmanky Šabatové

28.03.2015 8:25 | Zprávy
autor: Petr Mach

Podle P. Macha paní Šabatová hrubě překračuje svoje pravomoce.

Mach (Svobodní): Estébácké praktiky ombudsmanky Šabatové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ekonom Petr Mach

„Má především chránit občany před zlovůlí úřadů. Nikde v zákoně jsem nenašel, že by měla hledat provokatéry a ničit život slušným lidem, kteří poctivě podnikají a sami živí své rodiny. Vytvářet agenty provokatéry – to je estébácká praktika. Paní Šabatová by se měla stydět, a ne se nazývat ochráncem práv. Jen zasévá do společnosti strach,“ řekl na dnešní tiskové konferenci europoslanec a předseda Svobodných.

Realitní kancelář, působící v severních Čechách, byla terčem hrané provokace ze strany ombudsmanky A. Šabatové – ta najala Romku, aby testovala ochotu RK  pronajmout jí byt. Nastrčená Romka realitku zažalovala – chce nahradit „újmu“. (více o celé kauze v závěru této zprávy)

Nový zásadní důkaz

Majitelka dotčené realitní kanceláře p. Nosková na dnešní společné TK novinářům popsala, jak celá akce proběhla a že se až tři měsíce po telefonátu nastrčené „zájemkyně o byt“ dozvěděla o tom, že šlo o provokaci.

Novinářům zároveň p. Nosková předložila originál smlouvy o rezervaci bytu, kterou uzavřela s jinou Romkou p. Horváthovou (tehdy bytem v Lovosicích) dne 3. 4. 2013 – tedy shodou okolností přímo ve stejný den, kdy se uskutečnil zmíněný „testovací“ telefon.

Zároveň zdůraznila, že jako realitní kancelář musí respektovat přání klienta, který výslovně nechtěl ve svém bytě ubytovat Romy. „Je to realita, že většina lidí nechce Romům pronajímat byty, protože už mají špatné zkušenosti – zničené byty, ukradené a rozprodané vybavení bytů ad.,“ řekla médiím Eliška Nosková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

Evropský koordinovaný přístup

Myslíte, že lze na něco takového fakt spoléhat, a že to přinese něco pozitivního? Vždyť za většinu problémů co se týká energetiky a nejen jí může podle mě právě EU svou politikou nebo to snad vidíte jinak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kavij (KSČM): USA tlačí vyrabovanou a stále více zadluženější ČR do dalšího zadlužování

22:33 Kavij (KSČM): USA tlačí vyrabovanou a stále více zadluženější ČR do dalšího zadlužování

Ještě neskončila přestřelka mezi vládou ČR a prezidentem, kdo bude stát v čele naší delegace na červ…