Málek (KDU-ČSL): Evropské volby – v sázce je mnoho

22.05.2019 17:39

Již za pár dní se otevřou volební místnosti a občané všech států EU budou vybírat nové zástupce do Evropského parlamentu. Ten spolu s národními vládami spolurozhoduje o podobě evropské legislativy, která má klíčové dopady i na české občany. Letos je opět v sázce velmi mnoho.

Málek (KDU-ČSL): Evropské volby – v sázce je mnoho
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Logo KDU-ČSL
reklama

Evropa dokázala  úspěšně překonat finanční a ekonomickou krizi a její hospodářství je v dobré kondici. Nicméně vlekle bojuje s nelegální migrací a nezamýšlenými dopady Brexitu. Na mezinárodním poli čelí Číně a Rusku, které se snaží evropské státy rozdělit a stavět proti sobě. Stejně tak se komplikuje i dlouholetá spojenecká vazba s USA. Výzvou pro unii bude také nadcházející epocha digitalizace, která sice přináší vzpruhu evropskému hospodářství, ale na druhé straně skrývá nové hrozby pro evropské občany.

Evropa bude muset v následujících letech začít mnohem více spoléhat na sebe, a to zejména v otázce bezpečnosti. Ukazuje se totiž, že členské státy nedokáží zajistit ochranu svých vnějších hranic před nelegální migrací. Ruku v ruce s tím bude muset EU začít mnohem aktivněji vystupovat v mezinárodní politice, zejména v Africe a na Blízkém Východě, a zaměřit se na odstraňování příčin nelegální migrace. Ukazuje se, že hrozby, kterým čelí i Česko, jsou globálního charakteru a řešit je na národní úrovni již nelze. Proto je potřeba hledat účinné a rozumné odpovědi na evropské úrovni. 

V domácí politice můžeme pozorovat, že evropské orgány jsou noční můrou současného českého premiéra. Jejich kroky a rozhodnutí tak mohou v konečném důsledku zabránit uchvácení státu jednou stranou a narušení ústavního systému brzd a protivah mezi soudní, výkonnou a zákonodárnou mocí. 

Neméně důležitou otázkou, která je často zneužívána populisty všeho druhu, je otázka křesťanské identity Evropy. Naštěstí před nadcházejícími volbami můžeme u nejsilnější evropské frakce EPP (jejímž členem je i KDU-ČSL) vidět jasný příklon právě ke křesťanským hodnotám. Proto je volba KDU-ČSL v nadcházejících volbách tím nejlepším rozhodnutím. Jedině tak zůstane EU bezpečným, prosperujícím ostrovem stability, který má na zřeteli lidskou důstojnost a svobodu svých občanů. 

Jan Málek, kandidát č. 17 na kandidátce KDU-ČSL

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Petříček: Bezpečnost Evropy a obrana proti vnějším hrozbám tvoří velkou část naší diplomacie

11:22 Ministr Petříček: Bezpečnost Evropy a obrana proti vnějším hrozbám tvoří velkou část naší diplomacie

Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček zastupoval Českou republiku na Mnichovské bezpečnostní k…