Malina (ČSSD): Schulz znovu zvolen předsedou, otevřela se cesta pro vyjednávání o velké koalici

12.12.2017 10:30 | Zprávy

Ve dnech 7.-9. prosince proběhl v Berlíně sjezd SPD, kterého se za sociální demokracii zúčastnil místopředseda strany Jan Hamáček. SPD si znovu do svého čela zvolila Martina Schulze a otevřela se cesta pro vyjednávání o velké koalici.

Malina (ČSSD): Schulz znovu zvolen předsedou, otevřela se cesta pro vyjednávání o velké koalici
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

Německo zažívá po krachu vyjednávání Angely Merkelové o takzvané jamajské koalici se zelenými a liberály politickou krizi. Spolková republika proto vzhlížela ke sjezdu SPD. Martin Schulz byl v nelehké situaci, sám po prohraných volbách dosud vystupoval proti velké koalici s CDU-CSU.

Ve svém projevu zdůraznil potřeby občanů, které by měla SPD zohlednit před stranickým taktizováním. Národní státy nejsou podle Schulze schopné v globalizovaném světě obstát současným nárokům, nejsou schopny čelit daňovým únikům či terorismu. Schulz přednesl více než ambiciózní plán o vzniku federace evropských států. Až v závěru projevu zmínil otázku debaty o vzniku velké koalice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Chápu vás dobře, že byste podruhé vstoupili do stejné řeky a šly do vlády s ODS?

Po tom všem, co o ní tvrdíte, že jsou to kmotři? A proč se vlastně po volbách vůbec nerespektuje vůle občanů, proč podle vás nemá šanci být premiér ten, kdo volby vyhraje? Babiše volit nebudu, ale přijde mi, že jsou stejně volby zbytečné, že si to vy politici pak stejně zařídíte po svém

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Premiér Fiala: Je otázka, nakolik to hnutí ANO myslí s obranou ČR vážně

23:00 Premiér Fiala: Je otázka, nakolik to hnutí ANO myslí s obranou ČR vážně

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k útoku ruských dronů