Maříková (SPD): Zvedneme Karlovarskou krajskou nemocnici z červených čísel. Spolu s vámi

18.09.2020 7:19 | Zprávy
autor: PV

V říjnových krajských volbách volič rozhodne, zda v nejzápadnějším českém regionu zůstane kvalitní lékařská péče. My v SPD jsme rozhodně pro. Navrhujeme ale nezávislý audit. Ukáže, jak nemocnice pod taktovkou ODS ve špitále hospodařila.

Maříková (SPD): Zvedneme Karlovarskou krajskou nemocnici z červených čísel. Spolu s vámi
Foto: SPD
Popisek: Karla Maříková je poslankyní Parlamentu ČR za Svobodu a přímou demokracii (SPD)

Současné vedení Karlovarského kraje se může „pochlubit“ tím, že zvládlo historicky rekordně zadlužit Karlovarskou krajskou nemocnici a že nenašlo recept, jak ze situace vybruslit ven. Zdravotnictví, které u nás gazduje ODS, rozhodně nekvete. Opakované navyšování kapitálu nemocnice kvůli růstu platů přivedlo špitál k rekordnímu dluhu. Zdravotníci si na Karlovarsku zaslouží srovnatelné platy jako v jiných regionech, ale řešit to navyšováním kapitálu nemocnice je nesystémový krok a může vést až k insolvenci nemocnice.

Chytat lékaře za bílé pláště nelze

Co do nejnižších platů v České republice drží Karlovarský kraj už mnoho let nechvalnou první příčku. Ani platy zdravotníků, ať už lékařů, nebo nelékařů, nejsou zrovna vysoké. Důsledkem toho je, že zdravotní personál do Karlovarského kraje nejen nepřichází, ale spíše ještě utíká do sousedního Německa, kde jejich práci ohodnotí mnohem lépe. Svůj vliv má na tom také úhradová vyhláška, kdy stejné výkony jsou ve fakultních nemocnicích hrazeny lépe než třeba v té naší krajské. Fakultním se tak samozřejmě hospodaří lépe, ale nelze se vymlouvat jen na vyhlášku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lachnit (ANO): Debata o veřejnoprávních médiích se opět vyhrocuje

9:03 Lachnit (ANO): Debata o veřejnoprávních médiích se opět vyhrocuje

V Česku máme zvláštní talent: dokážeme z úplně obyčejné věci udělat národní tragédii.