Masare (Zelení): Praha by měla být hlavní baštou alternativy k babišovské politice

25. 12. 2020 11:27

Pražští Zelení si zvolili nové vedení. Pozici pražského spolupředsedy obhájil Vít Masare, spolupředsedkyní se stala grafička a redaktorka Jana Jebavá, která zároveň vede i Zelené na Praze 7.

Masare (Zelení): Praha by měla být hlavní baštou alternativy k babišovské politice
Foto: Zelení
Popisek: Zelení
reklama

“Bydlím v Holešovicích, které se v posledních letech mění před očima. Rozvoj naší čtvrti je velká příležitost a taky výzva, aby si udržela svůj pestrý charakter. Jako Zelení věříme v zapojování místních a aktivní politiku, která dělá z měst místa k dobrému životu,” říká Jebavá.

Anketa

Která z mrtvých osobností Vám nejvíce schází?

hlasovalo: 37354 lidí

“Praha by měla být hlavní baštou alternativy k babišovské politice, v tomhle chceme s aktuálním vedením Prahy spolupracovat. Zároveň ve vedení Prahy chybí jasný důraz na ekologickou a klimatickou politiku. V současnosti navíc hrozí, že útlum ekonomiky dopadne na ty nejslabší a Zelení by měli být silou, která se jich zastane,” dodává k volbě Masare.

Jana Jebavá se na Praze 7 věnuje například územnímu rozvoji. Upozorňuje na nedostatečnou participaci při revitalizaci Holešovické tržnice a kritizuje plán na obrovské nákupní centrum v nové čtvrti Bubny-Zátory. Zasedá také v redakční radě místních novin Hobulet a v komisi pro životní prostředí.

Vít Masare se v průběhu svého uběhlého dvouletého mandátu věnoval mimo jiné iniciativě 55 miliard pro budoucnost, která upozorňuje na nelogické rozšiřování Letiště Václava Havla, a je iniciátorem kampaně bezuhli.cz nebo petice Pusťte kanál Dunaj-Odra-Labe k vodě, požadující prostředky na kanál přesměrovat do obnovy krajiny a zvyšování odolnosti vůči suchu.

Pětičlennou radu krajské organizace dále doplní dosavadní spolupředsedkyně Barbora Truksová z Prahy 6, zastupitel v Praze 3 Matěj Michalk Žaloudek a Petr Kutílek, zastupitel v Praze 4.

Zelení na volební konferenci volili online hlasovacím systémem Belenios, který zároveň přeložili do češtiny. Volební online nástroj tak otestovali pro celorepublikový sjezd. Ten se bude konat také online, a to 30. ledna 2021. Zelení zde pravděpodobně rozhodnou o postupu pro volby do poslanecké sněmovny 2021.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Seďa (ČSSD): Každý člen strany by měl být loajální

22:48 Seďa (ČSSD): Každý člen strany by měl být loajální

Komentář na facebookovém profilu o loajalitě a kritice k vedení strany