Michálek (Piráti): Odpracujeme si to a věřím, že se příště vrátíme ještě silnější

14.10.2021 15:20 | Tisková zpráva
autor: PV

Piráti ve Sněmovně ustavili klub. Nadále jej povede Jakub Michálek.

Michálek (Piráti): Odpracujeme si to a věřím, že se příště vrátíme ještě silnější
Foto: Piráti
Popisek: Jakub Michálek

Všichni čtyři pirátští poslanci zvolení do Poslanecké sněmovny se jednohlasně shodli na tom, že ustanoví vlastní poslanecký klub. Do jeho čela si na začátku týdne opětovně zvolili Jakuba Michálka, který tuto funkci již vykonával v předcházejícím volebním období. Místopředsedkyní klubu se stala poslankyně Olga Richterová.

„V neděli jsme ustavili pirátský poslanecký klub, v pondělí jsme zvolili jeho vedení. Máme sice jen čtyři poslance, ale jsme součástí koalice, která získala důvěru 830 tisíc voličů a jsme připraveni se rovnou měrou podílet na změnách v této zemi. Nadále v souladu s naší koaliční smlouvou spolupracujeme se Starosty a vyjednáváme o vládě. Jsme připraveni hájit občany proti vlivu oligarchů, zabránit rozkrádání veřejných peněz, zajistit lidem kvalitní digitální služby, chránit přírodu, prosazovat modernizaci vzdělávání i ekonomiky a zajistit, že pravicová koalice nepůjde proti seniorům a těm nejzranitelnějším. I v menším počtu poslanců chceme navázat na kvalitní práci poslaneckého klubu Pirátů. Teď máme vedle energie ještě více zkušeností. Odpracujeme si to a věřím, že se příště vrátíme ještě silnější, než jsme byli kdykoliv předtím,“ uvedl Jakub Michálek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

22:33 Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2026 k návrhu části koaličních poslanců na vydán…