Ministr Babiš: Babišovy móresy? Pan Mládek potřebuje mediální body

21. 7. 2015 20:42

Ministr průmyslu Jan Mládek si v pondělních Hospodářských novinách postěžoval, že ve středu nevyrazím na výjezdní zasedání vlády stejným pendolinem jako zbytek ministrů, ale že si "kvůli svým móresům" vyjedu už o hodinu dříve. Nesdělil ovšem pravý důvod, který mimochodem dobře zná.

Ministr Babiš: Babišovy móresy? Pan Mládek potřebuje mediální body
Foto: ReproFoto: ČT
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš při projevu ve sněmovně

Stejně jako pan ministr jsem byl totiž pozván na jednání se zástupci spolku vlastníků průmyslových brownfieldů na Ostravsku, které v Ostravě začíná v 9:30. Proto vyjedu vlakem z Prahy v 5.48 a do Ostravy dorazím v 9.15 tak, abych začátek jednání, kterého se mimo jiné účastní podnikatel Jan Světlík, šéf významného vlastníka brownfieldů Václav Daněk či jednatel jedné ze společností OKD Anthony Cain, ale také představitelé regionu a kraje či ministr životního prostředí Richard Brabec, včas stihl.

Pan Mládek, protože má, jak v Hospodářských novinách ostatně prozrazuje, problém s prezentací své práce, raději pojede pendolinem s ostatními členy kabinetu, bude prezentovat svou práci a zúčastní se fototermínu na nádraží. Je to jeho volba a nevím, proč kritizuje tu moji. Já jsem se rozhodl vyrazit dříve na pracovní jednání s tím, že následné zahájení ostravského zasedání vlády v 10:30 bez problémů stihnu.

Mohl bych se divit, proč ministr průmyslu nechce být na začátku tak zásadní schůzky o možnosti zlepšení životního prostředí či zvýšení přílivu nových investic a vytváření nových pracovních míst v Moravskoslezském kraji, ale nedivím se. Z článku jsem pochopil, že pan Mládek nyní potřebuje hlavně body v ČSSD a mediální publicitu. To se dnes nejlépe dělá prostřednictvím útoku na mne. A to i v případě, kdy ten útok nedává žádný smysl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zaorálek (ČSSD): Saúdská Arábie mění charakter svého režimu v režim policejní

15:38 Zaorálek (ČSSD): Saúdská Arábie mění charakter svého režimu v režim policejní

Komentář na facebookovém profilu k případu zavraždění Jamala Khashoggiho.