Ministr Babiš: Odvrátili jsme další hrozbu pro peníze daňových poplatníků

17.12.2014 11:50 | Zprávy

Česká republika zvítězila v mezinárodní arbitráži, ve které se kyperská společnost Forminster Enterprises Limited domáhala náhrady škody ve výši 802 mil. Kč z důvodu údajného poškození její investice ve společnosti KOTVA, a. s. Tato žaloba byla podána 9. ledna 2014.

Ministr Babiš: Odvrátili jsme další hrozbu pro peníze daňových poplatníků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo financí

„Českou republiku v této arbitráži zastupoval interní tým Ministerstva financí, a to bez pomoci externích právníků, jak bylo v minulosti zvykem. Tento tým v nedávné době rovněž dosáhl úspěšného ukončení dvou mezinárodních arbitráží proti britským investorům,“ uvedl ministr financí Andrej Babiš s tím, že tyto úspěchy jsou potvrzením správnosti zvolené strategie. „Rád bych našemu novému týmu, který se na arbitráži podílel, poděkoval za odvrácení další hrozby pro peníze daňových poplatníků“, dodal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Ministerstvo financí

Jak chcete odříznout politické neziskovky od dotací?

Tvrdíte, že doufáte, že se vám politické neziskovky podaří odříznout od dotací. Zajímalo by mě, jak to chcete udělat? Fandím vám, ale myslím, že je to nereálné.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Klán (KSČM): Začátek studeného puče, oznámený v médiích?

4:31 Klán (KSČM): Začátek studeného puče, oznámený v médiích?

Bezpečnostní informační služba (BIS) má chránit bezpečnost státu, nikoliv zasahovat do politické so…