Ministr Bartoš: Digitalizace v Česku JE na špatné úrovni

27.11.2022 13:14 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k udělení anticeny Křišťálová lupa

Ministr Bartoš: Digitalizace v Česku JE na špatné úrovni
Foto: Hana Brožková
Popisek: Ivan Bartoš

Na Křišťálovou lupu jsem šel sám, převzít anticenu za špatný stav digitalizace v Česku. Ano, slyšíte správně. A tohle “ocenění” jsem převzal s hlavou vztyčenou, přičemž jsem byl, myslím, historicky první, kdo si pro anticenu přišel. A proč jsem to udělal?

Digitalizace v Česku JE na špatné úrovni. Nemáme dostatečně vybudovaná datová úložiště, chybí nám důležité zákony, nakupovat techniku pro stát je byrokraticky náročné… V současnosti platí stát velké peníze za údržbu zastaralého programového vybavení, které mu mnohdy ani nepatří. A konečně: platy. Stát se musí spoléhat na srdcaře, kteří pracují za řádově menší peníze, než by dostali v soukromých firmách. Je jich tedy málo a často jim za jejich práci nikdo ani nepoděkuje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Daniela Kovářová byl položen dotaz

Jste pro referendum?

Podle mě máte pravdu oba tábory. Jeden tvrdí, že si většina lidí Euro nepřeje, druhý, že jsme se k němu zavázali. Nebylo by teda řešením, vyvolat znovu referendum o našem členství v EU a přijetí Eura? Prý se teď nějaký zákon o referendum chystá, podpoříte ho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Slovák (ODS): Závislosti nejsou jen zdravotní problém

13:12 Slovák (ODS): Závislosti nejsou jen zdravotní problém

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k přesunu protidrogové agendy pod Ministerstvo zdravo…