Ministr Blažek: Současná vláda žádné radikální změny v justici nechystá

24.01.2023 15:18

Ministr Pavel Blažek začal v Českých Budějovicích pracovní cesty po krajích

Ministr Blažek: Současná vláda žádné radikální změny v justici nechystá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr spravedlnosti Pavel Blažek

V pondělí 23. ledna 2023 zahájilo vedení ministerstva pracovní cesty do krajů. Prvním místem byl kraj Jihočeský. Ministr Pavel Blažek a jeho náměstci Radomír Daňhel, Karel Dvořák a Antonín Stanislav jednali v Českých Budějovicích s předsedy krajských a okresních soudů i zastupitelství. 

Anketa

Kdo víc rozděluje společnost?

hlasovalo: 41952 lidí

Úvodní pracovní jednání se uskutečnilo na Krajském soudě s předsedkyní Krajského soudu České Budějovice Martinou Flanderovou a jejími kolegy z krajského a okresních soudů. Odpoledne se setkalo vedení ministerstva s představiteli Krajského státního zastupitelství v Českých Budějovicích, okresními státními zástupci kraje, krajským státním zástupcem Petrem Cigánkem a vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou.

„Přijel jsem vás ujistit, že současná vláda žádné radikální změny v justici nechystá. Zároveň tato pracovní jednání beru jako možnost získat od vás zpětnou vazbu. Chceme se dozvědět, co okresní soudy a zastupitelství trápí a jak může ministerstvo pomoci. Dovolte mi také poděkovat za práci, kterou v Českých Budějovicích a ve vašem kraji odvádíte,“ uvedl ministr spravedlnosti Pavel Blažek.

Později ministr Pavel Blažek navštívil areál kasáren Jana Žižky v Cˇeských Budějovicích. Zde chce již od roku 2012 ministerstvo zřídit justiční areál. Přestavbou dvou stávajících budov a dostavbou jednoho nového objektu by tak současné prostory bylo možné využít např. pro nové sídlo okresního soudu České Budějovice, jehož stávající prostory jsou již nevyhovující a stísněné. V objektu by mj. mohlo sídlit i státní zastupitelství.

Večer proto ministr Pavel Blažek a jeho náměstci pokračovali v jednání, a to s primátorkou Dagmar Škodovou Parmovou a hejtmanem Jihočeského kraje Martinem Kubou. Hlavním tématem a otázkou bylo budoucí využití brownfieldu v areálu kasáren J. Žižky.

Přítomní se shodli, že začnou připravovat společný projekt ministerstva, města i kraje, v jehož rámci může vzniknout nové administrativní centrum na místě současného brownfieldu. Do několika let by zde mohl vyrůst nový mj. justiční areál dostupný v centru města. Kousek od nádraží a s dostatkem parkovacích míst navázaný na další dopravní spojení. Místo, kde dnes mj. sídlí archiv soudu, tak dostane novou podobu a stane se reprezentativní částí centra krajského města.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

spory v armádě

co si o nich myslíte, konkrétně o Černochové a Řehkovi? jak vnímáte paní minstryni?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Hnutí SPD je zásadně a dlouhodobě proti přijetí eura v České republice!

12:04 Rozvoral (SPD): Hnutí SPD je zásadně a dlouhodobě proti přijetí eura v České republice!

To, že euro nelze udržet v tak rozdílných ekonomikách, jako je Německo, Rumunsko nebo Řecko, se vědě…