Ministr Chovanec: Mám důvěru v probíhající prověřování zákroku v Uherském Brodě

4. 3. 2015 15:11

Ministr vnitra Milan Chovanec v pondělí 2. března 2015 reagoval na dotazy TV Prima k dopisu státního zástupce Romana Kafky policii a k prošetření zásahu v Uherském Brodě.

Ministr Chovanec: Mám důvěru v probíhající prověřování zákroku v Uherském Brodě
Foto: red
Popisek: Ministr vnitra Milan Chovanec

Dopis ministra vnitra:

Dopis od státního zástupce, na který jsem se odvolával ve Vašem vysílání, jsem obdržel těsně před vysíláním pořadu Partie. Z tohoto dopisu a vysvětlení Policie ČR jsem vyrozuměl, že státní zástupce pochválil zlínskou policii za dobrou práci při vyšetřování, ale také že do této doby neshledal žádné pochyby o vedení zákroku, které by vedly k prověřování případného porušení zákona ze strany Policie ČR.

Tento svůj pohled jsem dnes s příslušným státním zástupcem telefonicky konzultoval a jsme zde ve shodě. Zdůrazňuji, že jsem se státním zástupcem dnes hovořil poprvé.

To však neznamená, že probíhající vyšetřování nemůže tento pohled změnit. I to jsem ve Vašem pořadu několikrát zopakoval. Důrazně se proto ohrazuji proti tvrzení, že o výsledku šetření je již rozhodnuto. Slíbil jsem veřejnosti, že ať šetření dopadne, jak dopadne, tedy padni komu padni, předstoupím před ni, abych spolu s policejním prezidentem okomentoval jeho výsledky.

Mám důvěru v trojstupňovou kontrolu, která v současné době provádí šetření vlastního zákroku, a to jak u Policie ČR, tak u Generální inspekce bezpečnostních sborů. Dnes jsem se telefonicky spojil s ředitelem Generální inspekce bezpečnostních sborů, který mě ujistil, že evidují a budou prošetřovat veškeré podněty, včetně informací, které se objevují v médiích. Vzhledem k tomu, že se jedná o složitý případ, nelze očekávat výsledky šetření generální inspekce v řádech týdnů, ale spíše měsíců.

Vzhledem k tomu, že, jak výše uvádím, mám důvěru v probíhající prověřování, nebudu iniciovat vyšetřovací komisi při Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR, ale pokud tento návrh padne, budu pro něj aktivně hlasovat.

S pozdravem

Milan Chovanec
ministr vnitra ČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Ministerstvo vnitra

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Valenta: Nesouhlasím s prapodivným systémem udílení azylu

8:35 Senátor Valenta: Nesouhlasím s prapodivným systémem udílení azylu

Komentář na facebookovém profilu ke kauze muslimské studentky, žalující střední školu