Ministr vnitra Milan Chovanec zavítal v pondělí 6. října 2014 mezi starostky a starosty mladoboleslavského okresu. Na zasedání v Lipníku a Dolní Krupé s nimi debatoval o jejich problémech. Zajímal se zejména o pošty a bezpečnostní situaci ve zdejším regionu.
Nejen místní se obávají, že jim budou zrušeny pobočky České pošty. „Mně není ryze ekonomický pohled cizí, ale myslím si, že stát musí zajišťovat určitou službu, a pokud ji přestane poskytovat, je vlastně zbytečný, konstatuje Chovanec. „Rozhodně ale nebudeme rušit žádnou pobočku bez souhlasu obce. Pokud bude pošta prodělávat, stát to musí zaplatit, jinak pošta zkrachuje.“
Starostům se ani nelíbí, že jsou v jejich obcích málo vidět policisté. Ministr Chovanec však zástupce samospráv uklidnil tím, že stát již navyšuje počty příslušníků bezpečnostního sboru. Mimo to vyjádřil nespokojenost s tím, že policisté až příliš „papírují“. „Stát si musí uvědomit, jestli chce mít z policistů sekretářky, které ke každému případu zpracovávají desítky stran papírů, anebo je mít v terénu. Policie ročně řeší sedmasedmdesát tisíc případů bagatelní trestné činnosti a vyšetří z nich jen deset procent. Víc prostě nezvládne,“ vysvětlil s tím, že ve spisu jsou relevantní informace zhruba na polovině jedné strany. To ostatní je podle něj zbytečné. „Kvůli tomu se s ministryní spravedlnosti Helenou Válkovou snažíme rekodifikovat trestní řád. Zemi musíme spravovat racionálně a policisty nemůžeme tolik administrativně zatěžovat,“ uvedl s tím, že počet policistů už roste.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku




