Ministr Chovanec: Speciální mobilní jednotka cizinecké policie umožní rychleji reagovat na nepředvídatelná rizika v souvislosti s migrací

12.05.2016 9:40 | Zprávy
autor: PV

Vláda ve středu 11. května schválila zřízení Mobilní jednotky služby cizinecké policie. Tato jednotka bude mít celkem 181 členů a kromě okamžitého zajišťování bezpečnosti v ČR v souvislosti s nelegální migrací či případné ochrany našich hranic bude také připravena k okamžitému vyslání do zahraničí k ochraně vnější schengenské hranice.

Ministr Chovanec: Speciální mobilní jednotka cizinecké policie umožní rychleji reagovat na nepředvídatelná rizika v souvislosti s migrací
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Chovanec
Mobilní jednotka služby cizinecké policie bude dislokována v Praze, Brně, Ostravě a v Pardubicích a v případě potřeby bude působit také v nových zařízeních pro zajištění cizinců. „Přestože Česku se díky striktnímu dodržování našich i mezinárodních zákonů větší migrační vlna vyhýbá a v detencích je jen něco přes 100 nelegálních migrantů, v evropském měřítku se situace zatím nelepší. Nová speciální mobilní jednotka Cizinecké policii umožní ještě lépe a rychleji reagovat na možné změny a těžko předvídatelná rizika v souvislosti s migrační krizí,“ uvedl ministr vnitra Milan Chovanec. 

Jednotka bude složena jak ze současných policistů, tak z nováčků a bude mít široké využití. Mimo problematiku nelegální migrace se bude např. podílet na odhalování a zabraňování terorismu a organizovanému zločinu, zabezpečení ochrany bezpečnosti a veřejného pořádku při konání veřejných shromáždění, sportovních a kulturních akcí celostátního i regionálního charakteru a poskytování pomoci při likvidaci následků katastrof a živelných událostí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pláteník (KDU-ČSL): Kvalitní státní správu nemůžeme dělat bez lidí

17:03 Pláteník (KDU-ČSL): Kvalitní státní správu nemůžeme dělat bez lidí

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…