Ministr Chovanec: Speciální mobilní jednotka cizinecké policie umožní rychleji reagovat na nepředvídatelná rizika v souvislosti s migrací

12.05.2016 9:40 | Zprávy
autor: PV

Vláda ve středu 11. května schválila zřízení Mobilní jednotky služby cizinecké policie. Tato jednotka bude mít celkem 181 členů a kromě okamžitého zajišťování bezpečnosti v ČR v souvislosti s nelegální migrací či případné ochrany našich hranic bude také připravena k okamžitému vyslání do zahraničí k ochraně vnější schengenské hranice.

Ministr Chovanec: Speciální mobilní jednotka cizinecké policie umožní rychleji reagovat na nepředvídatelná rizika v souvislosti s migrací
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Chovanec
Mobilní jednotka služby cizinecké policie bude dislokována v Praze, Brně, Ostravě a v Pardubicích a v případě potřeby bude působit také v nových zařízeních pro zajištění cizinců. „Přestože Česku se díky striktnímu dodržování našich i mezinárodních zákonů větší migrační vlna vyhýbá a v detencích je jen něco přes 100 nelegálních migrantů, v evropském měřítku se situace zatím nelepší. Nová speciální mobilní jednotka Cizinecké policii umožní ještě lépe a rychleji reagovat na možné změny a těžko předvídatelná rizika v souvislosti s migrační krizí,“ uvedl ministr vnitra Milan Chovanec. 

Jednotka bude složena jak ze současných policistů, tak z nováčků a bude mít široké využití. Mimo problematiku nelegální migrace se bude např. podílet na odhalování a zabraňování terorismu a organizovanému zločinu, zabezpečení ochrany bezpečnosti a veřejného pořádku při konání veřejných shromáždění, sportovních a kulturních akcí celostátního i regionálního charakteru a poskytování pomoci při likvidaci následků katastrof a živelných událostí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Černochová (ODS): Okamura a Vondrášek

18:01 Černochová (ODS): Okamura a Vondrášek

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…