Ministr Dienstbier: Muži, aktivně se zapojte do podpory genderové rovnosti

18.03.2016 21:24

Ministr Dienstbier přednesl na půdě OSN projev za Českou republiku.

Ministr Dienstbier: Muži, aktivně se zapojte do podpory genderové rovnosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier
reklama
Ministr ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier přednesl v úterý v New Yorku na 60. zasedání Komise OSN pro postavení žen za Českou republiku projev na téma "Posilování postavení žen a v souvislosti s udržitelným rozvojem". 

 60. zasedání Komise OSN pro postavení žen v New Yorku

Informoval valné shromáždění o konkrétních opatřeních, která česká vláda přijala s cílem posílit rovnost žen a mužů. V listopadu 2014 schválila Vládní strategii pro rovnost žen a mužů v ČR na léta 2014 - 2020. V návaznosti na tuto strategii vznikly akční plány - Akční plán prevence domácího a genderově podmíněného násilí a rovněž Akční plán pro vyrovnané zastoupení žen a mužů v politice a rozhodovacích pozicích, který je aktuálně v meziresortním připomínkovém řízení. 

Ve svém vystoupení vyzval také muže, ať se aktivně zapojují do podpory genderové rovnosti.

60. zasedání Komise OSN pro postavení žen
Mandátem Komise OSN je především sledovat implementaci Pekingské akční platformy přijaté na 4. Světové konferenci o ženách. Pekingská akční platforma představuje jeden z nejkomplexnějších a nejvýznamnějších dokumentů OSN v oblasti rovnosti žen a mužů a přímo navazuje na Úmluvu OSN o odstranění všech forem diskriminace žen.

V delegaci ČR je spolu s ministrem i náměstkyně Martina Štěpánková, vedoucí oddělení rovnosti žen a mužů Lucia Zachariášová, Radan Šafařík z téhož oddělení, zástupce kabinetu předsedy vlády Jan Gruber a zástupci a zástupkyně některých neziskových organizací. 

Česká delegace v New Yorku na 60. zasedání Komise OSN pro postavení žen

Vůbec poprvé bude také Česká republika pořádá v rámci zasedání také dva odborné semináře. První z nich na téma "Jak mohou sociální a technologické inovace přispět k dosažení rovnosti žen a mužů" proběhl ve středu 16. března. Na druhém semináři byl představen dvacetiminutový animovaný film o domácím násilí Norského filmového institutu s názvem Angry Man (Zuřivec). Film je cílený na děti, kteří jsou svědky domácího násilí. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Černochová (ODS): Izrael je náš spojenec, musíme ho podporovat

18:01 Černochová (ODS): Izrael je náš spojenec, musíme ho podporovat

Občanští demokraté dnes na své hlavní kanceláři vyvěsili izraelskou vlajku, aby dali najevo, že jedi…