Ministr Hamáček: Je nepřijatelné, aby cizinci zneužívali proces ukončení pobytu a vyhoštění

13.02.2019 19:45 | Zprávy
autor: PV

Ministr Hamáček předložil návrhy umožňující rychleji ukončit pobyt cizincům.

Ministr Hamáček: Je nepřijatelné, aby cizinci zneužívali proces ukončení pobytu a vyhoštění
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Jan Hamáček

Zkrátit proces ukončení pobytu cizincům páchajícím v ČR opakovaně úmyslnou trestnou činnost z několika let na méně než šest měsíců, to je hlavní bod pozměňovacích návrhů, které dnes, 13. února 2019, předložil v Poslanecké sněmovně ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v rámci projednávání vládního návrhu novely zákona o pobytu cizinců.

Návrhy ministra vnitra Hamáčka umožní rychle a nekompromisně zrychlit ukončení pobytu v Česku cizinci, který opakovaně páchá trestnou činnost. Těchto procesů je ročně cca 400 a i s opravnými prostředky trvají přes dva roky, v některých případech dokonce i šest let.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Miloš Vystrčil byl položen dotaz

Žaloba

Jaký účel by přesně měla ta žaloba na premiéra a Macinku? I kdyby vám dal soud za pravdu, tak to přeci nepovede k jejich odvolání nebo je nedonutí sliby splnit. Nebo ano? A podáte ji? Verča

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Havlíček: Řešíme konkrétní kroky, zapojení českých firem, harmonogram i rozpočet

22:31 Ministr Havlíček: Řešíme konkrétní kroky, zapojení českých firem, harmonogram i rozpočet

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k dostavbě Dukovan.