Ministr Hamáček: Peníze do bezpečnosti nikdy nejsou vyhozené z okna

07.09.2019 11:21 | Zprávy
autor: PV

Ministr vnitra Jan Hamáček jednal se zástupci odborů bezpečnostních sborů

Ministr Hamáček: Peníze do bezpečnosti nikdy nejsou vyhozené z okna
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Hamáček

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se včera sešel se zástupci odborových organizací Police ČR a Hasičského záchranného sboru. Tématem setkání byly kromě rozpočtu také platové podmínky pro příslušníky na příští rok. Minimální požadavek, na kterém se odbory shodly s ministrem vnitra, je 1500 Kč měsíčně navíc pro každého příslušníka.

Ministr vnitra Jan Hamáček na úvod jednání představil úspěchy při vyjednávání o rozpočtu na příští rok. V roce 2020 bude resort hospodařit se 79 mld. Kč, což je téměř o 3 mld. Kč více oproti původnímu návrhu. Peníze budou mimo jiné použity na policejní a hasičské stanice, nákup výškové techniky nebo na obměnu vozového parku bezpečnostních sborů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Foldyna

Pane předsedo, co uděláte s Foldynou? Nemyslíte, že by měl urychleně vysvětlit, proč byl vykázán z domu a proč mu policie zabavila zbraně? A jestli se prokáže, že se dopustil domácího násilí, doufám, že ho neprodleně vysloužíte ze strany a budete po něm požadovat rezignaci?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Koudelka (Trikolora): Zetor končí

10:17 Koudelka (Trikolora): Zetor končí

Tradiční výrobce traktorů společnost Zetor ukončila jejich výrobu na Moravě. V Brně zůstane jen sídl…