Ministr Hamáček: Pokračujeme v tom, co dlouhodobě funguje

19.10.2021 9:09 | Tisková zpráva

Česká republika finančně pomůže v Keni, Mali, Senegalu a Gruzii.

Ministr Hamáček: Pokračujeme v tom, co dlouhodobě funguje
Foto: Reprofoto: CNN Prima News
Popisek: Jan Hamáček (ČSSD)

Celkem 40 milionů korun půjde například na zlepšení mateřské a novorozenecké péče nebo na podporu screeningu onkogynekologických onemocnění. O poskytnutí peněžních darů z programů Ministerstva vnitra Pomoc na místě a MEDEVAC dnes rozhodla vláda.

Dne 18. října 2021 schválila vláda návrh ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) na udělení tří peněžních darů z programu MEDEVAC a jednoho peněžního daru z programu Pomoc na místě. "Pomáhat v místě, kde problém vzniká, se nám osvědčilo jako nejefektivnější forma pomoci. Pokračujeme v tom, co dlouhodobě funguje," uvedl ministr vnitra Jan Hamáček.

V rámci programu MEDEVAC poskytne Česká republika na rozvoj zdravotnické infrastruktury tři dary v hodnotě 15 mil. Kč, které rozdělí rovným dílem po 5 mil. Kč. První z nich je určen na podporu urgentní mateřské a novorozenecké zdravotní péče v regionu Ségou v Mali, další podpoří screening onkogynekologických onemocnění a gynekologické péče v západní Gruzii. Poslední dar bude využit na zlepšení zdravotní péče a rehabilitace pro uprchlíky a obyvatele okresu Dadaab v severní Keni.

Z programu Pomoc na místě je určeno 25 mil. Kč na prevenci nelegální migrace ze Senegalu a podporu navrátilců, kteří nedosáhli své cílové destinace a vrátili se zpět do země. Cílem projektu je komplexní podpora drobného podnikání například prostřednictvím tvorby pracovních míst, zlepšení přístupu k vybavení či školení dovedností. Na mladé lidi a jejich rodiny bude také cílit osvěta, která jim představí alternativy k nelegální migraci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Konečná (KSČM): Stejná práce = stejná odměna?

4:31 Konečná (KSČM): Stejná práce = stejná odměna?

Socialismus, třídní boj, centrální plánování. Tato a další slova rádi používají různí „experti“, kdy…