Ministr Hamáček: Posílíme mobilní volební komise pro lidi v karanténě

23.09.2020 15:45

Pod vedením ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) dnes, 23. září 2020, podruhé jednal Ústřední krizový štáb (ÚKŠ). Dohodl se na posílení mobilních volebních komisí pro říjnové volby pro lidi v karanténě a na aktivaci krizových štábů integrovaného záchranného systému. Probíhá také audit lůžkové péče v krajích.

Ministr Hamáček: Posílíme mobilní volební komise pro lidi v karanténě
Foto: repro Facebook
Popisek: Předseda ČSSD Jan Hamáček
reklama

Přestože nových případů bylo v úterý více než v předchozích dnech, křivka růstu nakažených zatím neodpovídá scénáři, při kterém by došlo k nedostatku lůžek v nemocnicích. „I když počty nakažených rostou, dle prognóz zatím nenastávají nejhorší scénáře, podle kterých by došlo k přetížení zdravotního systému. Pro nás je klíčové nejhoršímu scénáři zabránit. Kraje proto dělají audit kapacity lůžek ve svých zařízeních,“ uvedl Jan Hamáček s tím, že přestože kapacita lůžek je zatím adekvátní, Ministerstvo zdravotnictví připravuje její navýšení. ÚKŠ už prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu provedl audit zásoby ochranných prostředků státu. Jejich stav bude ÚKŠ každý týden ověřovat a aktualizovat.

Anketa

Věříte Romanu Prymulovi?

52%
48%
hlasovalo: 28920 lidí

Ve spolupráci s armádou dojde k posílení mobilních odběrových komisí pro lidi v karanténě pro říjnové volby. „Posílíme mobilní volební komise tak, aby zvládly obejít až 16 tisíc voličů v karanténě. Situaci budeme průběžně vyhodnocovat, ale toto posílení by mělo na její zvládnutí stačit,“ doplnil ministra vnitra.

ÚKŠ rozhodl o aktivování krajských krizových štábů integrovaného záchranného systému, aby mohly záchranné složky v případě žádosti krajů okamžitě pomáhat při řešení případné krizové situace.

Noví členové
Kompletní ÚKŠ se bude dále scházet jednou týdně vždy ve středu, vedení štábu bude jednat každý den. Jednání ÚKŠ se dnes také poprvé účastnili členové nominovaní Svazem měst a obcí (Vlastimil Picek, starosta Brandýsa nad Labem a bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR) a Sdružením místních samospráv (Věslav Michalik, starosta obce Dolní Břežany).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ODS a TOP 09: Senát podpořil přijetí pomoci z NATO a EU

9:09 ODS a TOP 09: Senát podpořil přijetí pomoci z NATO a EU

Senátoři ODS a TOP 09 vítají přijetí pomoci od spojenců NATO a EU. Zároveň podporují vyplácení ošetř…