Vážený pane předsedo Senátu, vážené paní senátorky, vážení páni senátoři, dovolte, abych mohl nastínit parametry připravované poměrně zásadní změny, která se váže k toliko diskutovaným cenám za mobilní data. Pochopitelně, že to není jenom o cenách za mobilní data. Ale je důležité to před závorku dát, protože jsme přesvědčeni, že abychom mohli do určité míry změnit prostředí, které zde z našeho pohledu je, zejména v neprospěch drobných spotřebitelů, naopak zase poměrně vstřícné vůči větším společnostem, tak to znamená, že musíme udělat legislativní opatření, regulatorní opatření a domníváme se, že je správné daleko intenzivněji komunikovat s mobilními operátory a rovněž medializovat současný stav. Myslíme tím zejména prostřednictvím různých žebříčků a porovnáním s ostatními zeměmi.
V tuto chvíli diskutujeme o legislativním řešení, jehož cílem a záměrem bylo, aby se primárně urychlil přechod od jednoho operátora k jinému operátoru, a to pokud možno za spotřebitelsky přívětivých podmínek, tzn. jinak, než jak je tomu dnes. Principiálně šlo o to, že navrhujeme zkrátit lhůtu pro zánik smlouvy v případě přenesení čísla. Ze současných 10 dnů na 2 dny. Současně navrhujeme snížit úhradu na jednu dvacetinu spojenou s předčasným, nebo s případným předčasným ukončením smlouvy na dobu určitou. Současně zanášíme do legislativy i to, že živnostníci, jakožto fyzické osoby, budou mít stejná práva a možnosti jako fyzické osoby, které nepodnikají.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV