Ministr Herman jednal s ministrem financí o navýšení rozpočtu pro rezort kultury

12.8.2014 12:36 odp.

Ministr kultury Daniel Herman se jako jeden z prvních ministrů v pátek 8. srpna sešel k jednání o navýšení rozpočtu pro rezort kultury na rok 2015. S výsledkem schůzky, který znamená navýšení rozpočtu na rok 2015 o cca 700 mil. Kč, je zatím ministr Herman spokojený. Z navýšených prostředků může ministr kultury Daniel Herman v roce 2015 garantovat zvýšení platů pracovníků rezortu, zejména platy v příspěvkových organizacích, o 3,5 procenta.

Ministr Herman jednal  s ministrem financí o navýšení rozpočtu pro rezort kultury
Foto: hns
Popisek: Daniel Herman v půlnočním rozhovoru

Kromě toho bude část vyjednaného navýšení prostředků použita v oblasti živého umění, zejména na program státní podpory profesonálních divadel a stálých profesionálních symfonických orchestrů a pěveckých sborů, kulturních aktivit a vybudování Centrálního portálu knihoven jako jednotného rozhraní veřejných informačních služeb v knihovnách.

V oblasti neživého umění bude část zatím vyjednaného navýšení rozpočtu použita na programy na záchranu a obnovu kulturních památek, na filmové pobídky a na investiční výdaje příspěvkových organizací, jako je např. rekonstrukce obvodového pláště Národní galerie, záchrana a památková obnova objektu Bellarie v Českém Krumlově a rozšíření prohlídkové trasy na Hluboké.

V jednání s ministrem financí o dalším navýšení rozpočtu rezortu bude ministr Herman pokračovat v září na jednání vlády. Doposud se rezortu kultury podařilo vyjednat navýšení rozpočtu o více než 2,1 miliardy korun oproti střednědobému výhledu při nástupu ministra Daniela Hermana do funkce, který činil 8,6 miliardy korun.

PhDr. Helena Markusová
vedoucí tiskového oddělení
tisková mluvčí

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Ministerstvo kultury

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

Zvyšování pokut je jedna věc

Ale jak chcete řešit mnohem důležitější věci, jako že jsou tu rizkový řidiči, ono dost rizikové je už i ježdění po českých silnicích, když jsou všude výmoly nebo fakt, že někdo si z pokut nebo vybodování hlavu neláme? Vy politici vše řešíte jen represivně

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátorka Chalánková: Náš návrh nejde proti digitalizaci a pokroku

23:02 Senátorka Chalánková: Náš návrh nejde proti digitalizaci a pokroku

Projev na 28. schůzi Senátu 10. srpna 2022 k zákonu o evidenci skutečných majitelů