Ministr Hladík: Více než 40 % druhů hmyzu hrozí vyhubení

29.01.2024 21:02 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k hmyzu.

Ministr Hladík: Více než 40 % druhů hmyzu hrozí vyhubení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL)

Dovedete si představit svůj život bez ovoce, zeleniny a ořechů, čokolády nebo třeba procházky po kvetoucí zahradě či louce? Já ne. Tomu všemu vděčíme včelám, čmelákům, broukům nebo motýlům. Co mě děsí je, že jich rapidně ubývá. Více než 40 % druhů dokonce hrozí vyhubení.

Na Ministerstvu životního prostředí proto připravujeme novelu zákona o ochraně přírody a krajiny, která se zaměřuje na jejich lepší ochranu. Doteď jsme tady nic podobného neměli a nám se konečně podařilo přijít se změnou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Bydlení

Jedna věc je mít peníze na bydlení, což také úplně nechápu, jak přesně chcete změnit a druhá, aby bylo bydlení k sehnání. To hodláte řešit jak? Protože i když se třeba teď začne stavět, tak to nepokryje poptávku, hlavně, když se soustředí jen na vybrané lokality.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (SPD): Fialova vláda a justice se propojily s podsvětím

10:17 Fiala (SPD): Fialova vláda a justice se propojily s podsvětím

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k bitcoinové kauze.