Ministr Jurečka: Domovy SeneCura splňují nejvyšší standardy ve všech oblastech

08.05.2022 10:23

Ministr práce a sociálních věcí navštívil v Humpolci první PPP projekt sociální péče v ČR

Ministr Jurečka: Domovy SeneCura splňují nejvyšší standardy ve všech oblastech
Foto: Hana Brožková
Popisek: Marian Jurečka

SeneCura SeniorCentrum Humpolec dnes dopoledne navštívil ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka.  V průběhu návštěvy se setkal se zaměstnanci a klienty domova a také s vedením skupiny SeneCura. 

Anketa

Je sněmovní opozice (ANO a SPD) dostatečně důrazná v boji s vládou?

hlasovalo: 33731 lidí

Marian Jurečka si prohlédl interiéry SeniorCentra Humpolec, které bylo otevřeno v únoru letošního roku. Jedná se o první PPP projekt v oblasti sociální péče v České republice, který vznikl díky partnerství veřejného a soukromého sektoru - Kraje Vysočina a skupiny SeneCura.

„Oblast péče o seniory je jednou z priorit našeho resortu. Proto je pro mě velice důležité osobně vidět, v jakých podmínkách se o naše občany ve stáří staráme, a především sledovat neustálý vývoj v kvalitě prostředí a poskytovaných služeb. Mohu zcela zodpovědně říci, že domovy SeneCura splňují nejvyšší standardy jak v prostředí, tak v šíři služeb a volnočasových aktivit,” říká Marian Jurečka.

V rámci jednání s Ditou Chrastilovou, jednatelkou a finanční ředitelkou CEE regionu skupiny SeneCura, ministr Jurečka rozebral aktuální situaci v České republice v oblasti sociálních služeb a největší výzvy, které toto odvětví ze strany státu přináší, ať už administrativní či legislativní. „Naše skupina má aktuálně v České republice v provozu 17 domovů pro seniory a domovů pro péči o klienty s demencí. Je pro nás klíčové, abychom nejen udrželi již vysokou stávající kvalitu služeb, ale nadále ji zvyšovali a zajistili možnost pro aktivní stáří a to, aby každý mohl stárnout důstojně,” říká Dita Chrastilová. 

SeneCura SeniorCentrum Humpolec je po Telči a Chotěboři již třetím otevřeným domovem skupiny SeneCura na Vysočině. V citlivě navrženém a funkčním domově se nachází 55 jednolůžkových a 74 dvoulůžkových pokojů. Zařízení je kompletně bezbariérové, je vybaveno moderní kuchyní, prostornou jídelnou i odpovídajícím zázemím pro zaměstnance. Klienti zde mají k dispozici společenské místnosti, ergoterapeutickou místnost, fitness, vybavení pro terapie a masáže, kadeřnictví a kapli.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Jste snad jediný politik, co se o případ od začátku zajímá

Nová Sněmovna by měla opět zřídit vyšetřovací komisi k Bečvě. Ne aby zasahovala do vyšetřování, ale aby zajistila, že nebude ovlivňováno politicky,“ řekl Petr Gazdík. Ptám se Vás, jaké kompetence k tomu něco zjišťovat a zajišťovat sněmovna má? A kdo myslíte, že má z politiků zájem vyšetřování ovlivn...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šimral (Piráti): Praha bude i nadále pomáhat mladým lidem se získáváním dovedností

5:35 Šimral (Piráti): Praha bude i nadále pomáhat mladým lidem se získáváním dovedností

Na základě uzavřeného memoranda funguje od roku 2019 spolupráce mezi hlavním městem Prahou a The Duk…