Ministr Jurečka: Systém vodních nádrží pomohl na Zlínsku zabránit povodním

02.08.2016 13:15 | Zprávy

Jak důležitou roli při zvládání povodňového ohrožení hraje promyšlená manipulace s vodními nádržemi, se v noci na pondělí ukázalo na Zlínsku. Vodohospodáři včasným zásahem zabránili velkým škodám na majetku a předešli ohrožení zdraví lidí v okolí řek.

Ministr Jurečka: Systém vodních nádrží pomohl na Zlínsku zabránit povodním
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zemědělství Marian Jurečka

„V okolí vodního díla Fryšták spadlo v neděli večer za hodinu a půl 76 milimetrů srážek, přítoky se během chvíle dostaly až na třetí stupeň povodňové aktivity a bylo nutné okamžitě na situaci reagovat. Vodohospodáři ihned zvýšili odtok z nádrže, která tak dokázala zadržet velké množství vody,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Zvýšit odtok bylo současně nutné i u nádrže Bystřička, její hladina vzrostla během několika desítek minut o 16 centimetrů, u nádrže Fryšták pak o 12 centimetrů. Naopak u vodní nádrže Slušovice nechali vodohospodáři minimální odtok, aby se nezhoršovala situace v povodí pod nádrží, kde se rychle zvýšily hladiny na přítocích Dřevnice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Podle vás je společnost rozdělena

Kdo za to ale podle vás může? Nemyslíte, že jste to způsobili hlavně vy politici?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo!): Děs a hrůza v rozsahu přes hodinu

22:32 Dostál (Stačilo!): Děs a hrůza v rozsahu přes hodinu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke Zprávě o stavu Unie předneseném předsedkyní Evrops…