Ministr Jurečka na obchodní misi v Africe: Prezentovala se zemědělská technika, genetika zvířat, řešení v oblasti čerpání vody i fotovoltaiky

24.03.2016 14:04 | Zprávy
autor: PV

Představa subsaharské Afriky jakožto chudých zemí závislých na rozvojové pomoci se mění. Křivky ukazatelů hospodářského vývoje mnoha států regionu připomínají minulé dekády vývoje nyní úspěšné jihovýchodní Asie. Své obchodní aktivity a investice sem směřuje stále více zahraničních společností. České firmy na tento trend také reagují.

Ministr Jurečka na obchodní misi v Africe: Prezentovala se zemědělská technika, genetika zvířat, řešení v oblasti čerpání vody i fotovoltaiky
Foto: kdu.cz
Popisek: Marian Jurečka

Zástupci 13 subjektů českého soukromého sektoru se zúčastnili podnikatelské mise ministra zemědělství Mariana Jurečky do Tanzanie a Zambie, kde prezentovaly potenciálním místním partnerům svou produkci – zemědělskou techniku, technologie, genetiku zvířat, řešení v oblasti čerpání vody, fotovoltaiky a hydroenergetiky. Tanzanie a Zambie jsou strategickými vstupními branami do rychle se rozvíjejícího regionu. V obou teritoriích byla ve spolupráci se zastupitelskými úřady uspořádána podnikatelská fóra, ministr zemědělství Marian Jurečka vedl oficiální jednání s rezorty zemědělství, přítomný zástupce Ministerstva průmyslu a obchodu se s částí delegace z Ministerstva zemědělství setkal např. i se zástupci tanzanského Ministerstva energetiky a Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva obchodu a průmyslu Zambie a Zambijské agentury pro rozvoj. V obou teritoriích místní veřejný i soukromý sektor ocenil také nabídku finančních produktů zástupců českých společností ČEB a EGAP.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.