Ministr Jurečka na obchodní misi v Africe: Prezentovala se zemědělská technika, genetika zvířat, řešení v oblasti čerpání vody i fotovoltaiky

24.03.2016 14:04 | Zprávy
autor: PV

Představa subsaharské Afriky jakožto chudých zemí závislých na rozvojové pomoci se mění. Křivky ukazatelů hospodářského vývoje mnoha států regionu připomínají minulé dekády vývoje nyní úspěšné jihovýchodní Asie. Své obchodní aktivity a investice sem směřuje stále více zahraničních společností. České firmy na tento trend také reagují.

Ministr Jurečka na obchodní misi v Africe: Prezentovala se zemědělská technika, genetika zvířat, řešení v oblasti čerpání vody i fotovoltaiky
Foto: kdu.cz
Popisek: Marian Jurečka

Zástupci 13 subjektů českého soukromého sektoru se zúčastnili podnikatelské mise ministra zemědělství Mariana Jurečky do Tanzanie a Zambie, kde prezentovaly potenciálním místním partnerům svou produkci – zemědělskou techniku, technologie, genetiku zvířat, řešení v oblasti čerpání vody, fotovoltaiky a hydroenergetiky. Tanzanie a Zambie jsou strategickými vstupními branami do rychle se rozvíjejícího regionu. V obou teritoriích byla ve spolupráci se zastupitelskými úřady uspořádána podnikatelská fóra, ministr zemědělství Marian Jurečka vedl oficiální jednání s rezorty zemědělství, přítomný zástupce Ministerstva průmyslu a obchodu se s částí delegace z Ministerstva zemědělství setkal např. i se zástupci tanzanského Ministerstva energetiky a Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva obchodu a průmyslu Zambie a Zambijské agentury pro rozvoj. V obou teritoriích místní veřejný i soukromý sektor ocenil také nabídku finančních produktů zástupců českých společností ČEB a EGAP.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

4:32 Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k summitu NATO v Ankaře.