Ministr Milek: České bramborářství potřebujeme pro naši krajinu i jídelníček

11.06.2018 22:47 | Zprávy
autor: PV

Začala sklizeň raných brambor. Plochy brambor pro výrobu škrobu stouply, dlouholetý pokles ploch polí s pozdními bramborami se podařilo téměř zastavit.

Ministr Milek: České bramborářství potřebujeme pro naši krajinu i jídelníček
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Milek, ministr zemědělství v první Babišově vládě

Ministerstvo zemědělství (MZe) podporuje bramborářství prostřednictvím evropských i národních dotací. Například loni na ně poskytlo formou dobrovolné podpory vázané na produkci 130 milionů korun. Uvedl to ministr zemědělství Jiří Milek na dnešní tiskové konferenci Českého bramborářského svazu v Přerově nad Labem.

„Bramborářství do naší krajiny přirozeně patří, podporuje péči o ni a taky zajišťuje pracovní místa lidem na venkově, proto se ho snažíme udržet a rozvíjet. Brambory jsou zařazené mezi citlivé komodity, jejich pěstitelé tak mají možnost využít přímé platby ze zdrojů Evropské unie. Na brambory šlo loni formou dobrovolné podpory vázané na produkci přibližně 130 milionů korun, “ řekl ministr zemědělství Jiří Milek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Vyjádříte se ke kauze s leteckou technikou?

Dávám za pravdu poslanci Maškovi, který tvrdí, že je víc než podezřelé, že mlčíte, a který má dobré postřehy, proto odkazuji na něj a třeba se odpovědí dočkáme. https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Masek-ANO-Pane-Rakusane-kdo-vysvetli-660-milionu-navic-792542

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Scheinherr (Praha sobě): Jak to bylo s Dozimetrem?

7:17 Scheinherr (Praha sobě): Jak to bylo s Dozimetrem?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výpovědi u soudu v kauze Dozimetr