Ministr Němeček: Podporuji zdravotnické organizace v požadavku na přidání deseti miliard korun ročně

21.03.2016 6:29 | Zprávy
autor: PV

Na společném jednání o aktuální situaci v českém zdravotnictví se v pátek sešel ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček se zástupci Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR, Lékařského odborového klubu, České lékařské komory, Asociace nemocnic ČR, Asociace českých a moravských nemocnic, Svazu pacientů ČR a Národní rady osob se zdravotním postižením ČR.

Ministr Němeček: Podporuji zdravotnické organizace v požadavku na přidání deseti miliard korun ročně
Foto: Ministerstvo zdravotnictví
Popisek: Exministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD)

„Klíčovým problémem českého zdravotnictví je jeho podfinancování. Český stát má velký dluh vůči poskytovatelům zdravotních služeb a rezervy, které v nemocnicích před nějakými deseti lety byly, jsou už dávno vyčerpány. Pokud chceme udržet kvalitu a standard českého zdravotnictví, musíme výrazně posílit jeho financování. Jsem proto připraven v letošním roce znovu požádat vládu, aby tento problém řešila,“ uvedl na brífinku ministr Němeček.

„Návrh řešení situace je u všech těchto poměrně rozdílných organizací jednoduchý – navýšit platby za státní pojištěnce. V průběhu příštích tří let by postupně každý rok mělo do zdravotnictví plynout dalších 10 miliard korun, aby platy mohly každoročně narůst o 10 %. Považuji toto společné stanovisko za velmi silný apel na vládu. Slibuji, že předložím vládě velmi důkladnou analýzu tohoto návrhu řešení. Vláda by se jím měla zabývat a přijmout veřejný slib, aby pro české zdravotníky bylo vidět světlo na konci tunelu,“ dodal Svatopluk Němeček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.