Ministr Němeček: Znovu můžeme debatovat o spolupráci českého a čínského zdravotnictví

27.08.2014 17:07

Léčebné pobyty čínských pacientů v českých lázních nebo vznik první kliniky tradiční čínské medicíny v ČR. Taková budou témata setkání ministra Svatopluka Němečka s představiteli čínského zdravotnického sektoru. Setkání předchází pražské konferenci Local Leaders Meeting 2014 a China Investment Forum 2014, která proběhne v pátek 29. srpna 2014 ve Španělském sále Pražského hradu. Letošní ročník poprvé hostí také zdravotnický panel.

Ministr Němeček: Znovu můžeme debatovat o spolupráci českého a čínského zdravotnictví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Svatopluk Němeček

„Jsem skutečně potěšen, že se pouhé dva měsíce od návštěvy Číny můžeme znovu setkat s našimi partnery a debatovat o nastavení spolupráce českého a čínského zdravotnictví,“ uvedl ministr Svatopluk Němeček.

Jedním z bodů, o kterém během své červnové návštěvy v Číně ministr Němeček jednal s čínskou ministryní zdravotnictví Li Bin, je rozvoj pacientské turistiky. České ministerstvo zdravotnictví v současné době pracuje na konkrétní nabídce, která čínské straně představí možnost organizovat pravidelné léčebné pobyty dětských pacientů z Číny v českých lázních. Dlouhá tradice českého lázeňství má u zahraniční klientely velmi dobré renomé a nabídka léčebných či relaxačních programů pro čínské klienty by českému lázeňství přinesla nezanedbatelné finanční prostředky a návazně podpořila i nová pracovní místa v tomto sektoru.

V současné době již existuje dohoda uzavřená mezi Fakultní nemocnicí Hradec Králové a univerzitou tradiční čínské medicíny a univerzitní nemocnicí v Changsha v provincii Hunan. „Cílem tohoto projektu je spolupráce ve výzkumu a moderních léčebných postupech v západní medicíně s využitím poznatků tradiční čínské medicíny. Výsledkem této spolupráce by měl být brzký vznik první kliniky tradiční čínské medicíny v České republice,“ říká Svatopluk Němeček. Otevřený přístup českého zdravotnictví k novým léčebným metodám dokládá i skutečnost, že se ministerstvo zdravotnictví na jaře 2015 stane pořadatelem zdravotnického summitu ve formátu 16 + 1, tedy šestnácti zemí střední a východní Evropy a Čínské lidové republiky.

reklama

autor: Ministerstvo zdravotnictví

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

osobnosti ANO

Dobrý den, paní Dostálová, překvapil mě průzkum, podle kterého vás řada lidí nezná. Je pravdou, že já se o politiku dost zajímám a díky PL vás i znám. Ale napadá mě jedna věc, není chybou, že za ANO vystupují stále ti stejní? Babiš-Schillerová-Havlíček, občas vy nebo pan Nacher? Není potřeba, aby ge...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Budeme nadále navrhovat zákony na zlepšení situace zdravotně postižených občanů!

4:32 Rozvoral (SPD): Budeme nadále navrhovat zákony na zlepšení situace zdravotně postižených občanů!

Politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) k aktuální politické situaci…