Ministr Němeček vystoupí na mezinárodní konferenci ministrů

26.10.2015 17:37 | Zprávy
autor: PV

V rámci Světové výstavy EXPO 2015 se 27.–28. 10. 2015 koná mezinárodní ministerská konference s názvem „Feeding the Planet, Feeding it Healthy“, která se bude zabývat problematikou dostupnosti potravin a udržitelností jejich produkce, bezpečností potravin a podporou zdravé výživy. Konference se bude dále věnovat lidské výživě v různých životních fázích, či novým trendům ve výživě v porovnání s tradičními stravovacími návyky.

Ministr Němeček vystoupí na mezinárodní konferenci ministrů
Foto: Ministerstvo zdravotnictví
Popisek: Exministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD)

„To, co lidé velice často podceňují v rámci péče o své zdraví, jsou právě zdravá výživa a dostatek fyzické aktivity. Je například velice alarmující, že absolutní většina českých dětí nedodržuje doporučení být fyzicky aktivní alespoň hodinu denně. Už v roce 2014 proto vláda přijala plán Národní strategie ochrany a podpory zdraví a prevence nemocí, který se zaměřuje mimo jiné i na podporu zdravého pohybu a stravování. Milánská konference je důkazem, že problematika stravování netrápí jen českou populaci a úzce s ní souvisí i vztah k potravinám a možnost přístupu k těm kvalitním. Všichni víme, že lidé se špatných návyků zbavují těžko a často jen velmi neradi. Proto náprava vyžaduje dlouhodobé a systematické úsilí,“ uvedl ministr zdravotnictví ČR Svatopluk Němeček.

Podepsána bude také tzv. Milánská charta, která stanoví obecné zásady pro mezinárodní spolupráci v boji proti plýtvání potravinami a hladu ve světě. Charta výslovně uvádí, že každý má právo na přístup k dostatečnému množství bezpečných, zdravých a výživově hodnotných potravin, kterých je zapotřebí pro kvalitní a aktivní život. Potraviny by neměly být použity jako nástroj politického a ekonomického nátlaku. Přírodní zdroje by měly být využívány nestranně, racionálně a efektivně tak, aby nebyly nadměrně zneužívány a používány ve prospěch určitých občanů na úkor druhých. Investice do přírodních zdrojů by měly být regulovány tak, aby místním komunitám byl zachován přístup k těmto zdrojům.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

19:11 Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

Hejtman Jan Grolich iniciuje petici za zachování regionálního vysílání České televize a Českého rozh…