Ministr Pelikán podpořil v Brně projekty sociálního začleňování

02.02.2018 17:29 | Zprávy
autor: PV

Ministr Pelikán včera s náměstkyní pro agendu lidských práv navštívil brněnské lokality a podpořil projekty sociálního začleňování. Město Brno od roku 2015 spolupracuje s vládní Agenturou pro sociální začleňování, jejíž agenda nově pod ministra spravedlnosti spadá. Ministr a náměstkyně Martina Štěpánková navštívili například i místní organizaci DROM, která se sociálnímu začleňování věnuje v terénu – nejčastěji s ohledem na hledání práce a řešení distribuce drog.

Ministr Pelikán podpořil v Brně projekty sociálního začleňování
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr Robert Pelikán

Brno sociální problematiku řeší v šestnácti lokalitách s vyšším výskytem sociálně vyloučených osob, kterých je ve městě zhruba 15 tisíc. Od roku 2015 město spolupracuje na projektech s vládní Agenturou pro sociální začleňování spadající nově do gesce Ministerstva spravedlnosti, propojilo se také s dvanácti příspěvkovými organizacemi. Častými problémy jsou nevyhovující bydlení rodin s dětmi, špatné napojení na zdravotní péči a zanedbávání školní docházky.

„Sociální vyloučení nemá jednu příčinu. Řešení proto musí vypadat jako schody, které pomohou lidem, kteří o to stojí, postupně nahoru. Je tady ale často vidět problém se vzájemným propojením těch jednotlivých stupňů. Základem je samozřejmě důstojné a odpovídající bydlení. V tom může být Brno pro ostatní lokality velkou inspirací,“ řekl ministr Pelikán v jednom z bytů, které město poskytlo v rámci projektu Housing first, tedy bydlení především. Do městských bytů se díky němu nastěhovalo několik desítek rodin.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Vy opravdu věříte v probuzení a osvětu v Bruselu?

Myslíte, že tam začnou uvažovat politici racionálně? A jak se vlastně díváte na naše členství v EU? Jste pro nebo byste raději, kdyby ČR z EU vystoupila?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Slovák (ODS): Závislosti nejsou jen zdravotní problém

13:12 Slovák (ODS): Závislosti nejsou jen zdravotní problém

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k přesunu protidrogové agendy pod Ministerstvo zdravo…