Ministr Petříček: Dnes odletěla slibovaná materiální pomoc do Libanonu

11.08.2020 14:33

V úterý 11. srpna 2020 odletěly do Bejrútu letouny s materiální pomocí, kterou ČR vysílá do Libanonu v souvislosti s ničivými explozemi z minulého týdne.

Ministr Petříček: Dnes odletěla slibovaná materiální pomoc do Libanonu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Petříček
reklama

Humanitární pomoc MZV v celkové hodnotě 3,5 milionu korun je určená pro zdravotnická zařízení a obsahuje například dlahy, chirurgické přístroje či speciální lůžka pro jednotky intenzivní péče. Další část pomoci vysílá Ministerstvo vnitra v rámci programu MEDEVAC.

Den po výbuchu v Bejrútu uvolnilo MZV 10 milionů korun na humanitární pomoc. Jako jedna z prvních zemí EU vyslala ČR tým záchranářů včetně kynologů. „Dnes navíc odletěla slibovaná materiální pomoc do Libanonu. Za MZV jsme ve spolupráci s Asociací výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků věnovali speciální nemocniční lůžka, šicí sety, fixátory, dlahy a další zdravotnické potřeby. Je skvělé, že se nám podařilo tento typ pomůcek shromáždit v řádu pár dnů,” shrnul ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček.

Další část pomoci v hodnotě 1,8 milionu korun dodaly v rámci programu MEDEVAC české nemocnice, jedná se například o ochranné overaly, respirátory, ústenky, rukavice, obinadla či jehly. Přijetí materiálního daru financovaného v rámci programu MEDEVAC, který zajišťuje vysílání českých lékařských týmů do zahraničí od roku 2013, schválila libanonská vláda.

Veškerý materiál byl přepraven v úterý 11. srpna 2020 armádními speciály Airbus a CASA. Na místě ho převzala česká ambasáda ve spolupráci s týmem českých záchranářů USAR.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): Je dobře, že ministr Vojtěch končí, odpovědnost ale nese premiér Babiš

11:30 Fiala (ODS): Je dobře, že ministr Vojtěch končí, odpovědnost ale nese premiér Babiš

Komentář předsedy ODS k rezignaci ministra zdravotnictví.