Mnichovská bezpečnostní konference patří mezi nejvýznamnější konference v oblasti bezpečnosti a obrany. Pravidelně se jí účastní hlavy států a vlád, ministři zahraničních věcí a obrany či představitelé mezinárodních organizací. Hlavním tématem letošního ročníku byla role Evropy jako globálního hráče.
„Nepotřebujeme víc Evropy, potřebujeme lepší Evropu. Je nesmírně důležité zvýšit důvěru občanů v evropský projekt,“ uvedl ve svém příspěvku ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček, který vystoupil v panelu s názvem „Může se Evropa sama ubránit v éře velké mocenské konkurence? Budování schopnosti kontinentu jednat v 21. století“.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
bezpečnost , EU , Ministerstvo zahraničních věcí , MZV , Petříček
autor: PV
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky

14:12 Zálom (Svobodní): Niedermayer je prostě darebák
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k europoslanci Niedermayerovi.
- 12:17 Nerudová (STAN): Místo štěkání volím raději práci
- 10:17 Langšádlová (TOP 09): Rusko zůstává největší hrozbou pro evropskou bezpečnost
- 8:14 Kubásek: Skutečné náklady ETS 2, které ministerstvo bagatelizuje
- 6:16 Kavij (KSČM): Ministerstvo obrany má díky zbrojařskému lobbingu NATO žně
- 22:14 Farský (STAN): Ve střední Evropě posilují antievropské a antiukrajinské síly