Ministr Rakušan: Chtěl bych všechny požádat, aby politické mítinky probíhaly demokratickou formou

11.08.2022 11:38 | Tisková zpráva

Ministr vnitra Vít Rakušan se sešel s policejním prezidentem genmjr. Martinem Vondráškem. Na schůzce byl informován o postupech, které Policie ČR přijala, aby se předešlo konfliktním situacím během shromáždění.

Ministr Rakušan: Chtěl bych všechny požádat, aby politické mítinky probíhaly demokratickou formou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vít Rakušan

Ministr vnitra zároveň vyčká na zhodnocení zásahů Generální inspekcí bezpečnostních sborů a vnitřním šetřením policie, první závěry by měly být do konce tohoto týdne.

Ministr vnitra ocenil postup policejního prezidenta ve věci prověřování nedávných zákroků Policie České republiky na veřejných shromážděních. Událostmi se z iniciativy policejního prezidenta ihned začal zabývat Úřad vnitřní kontroly Policejního prezidia, resp. Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Anketa

Mají Babišovi odpůrci právo narušovat pokřiky či silnější formou jeho mítinky?

6%
92%
hlasovalo: 37025 lidí

„Policie jako celek funguje dobře, naprostou většinu shromáždění, kterých je nyní velké množství, zvládá bez jakéhokoliv problému. Nelze však zavírat oči nad situacemi, které ve společnosti vyvolávají pochybnosti,“ uvedl Vít Rakušan s tím, že ale počká na výsledky šetření kontrolních orgánů. První závěry by měly být k dispozici do konce tohoto týdne a budou představeny veřejnosti.

Ministr vnitra rovněž vyzval občany i politiky ke zklidnění situace během předvolebních mítinků, které se budou konat v souvislosti s komunálními i prezidentskými volbami. „Chtěl bych všechny požádat, aby politické mítinky probíhaly demokratickou formou bez fyzického násilí,“ uvedl Rakušan.

Během schůzky se zároveň ministr vnitra seznámil s postupy, které Policie ČR přijala, aby se konfliktním situacím do budoucna předcházelo. Patří mezi ně mimo jiné i jednodenní zdokonalovací školení pro policejní velitele, na kterém se budou podílet zástupci odboru bezpečnostní politiky Ministerstva vnitra ČR jako gestora zákona o právu shromažďovacím. Více informací naleznete ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Pravda

Dobrý den, Okamura mluví často mimo, věci překrucujeazkresluje, jakse mu hodí, ale ohledně jeho výroku na adresu Pekarové, nepřekroutila jste je Vy? On přece nemluvil o ženách či matkách obecně a je pravda, že když někdo nemá děti, spoustu věcí třeba neví,protože nemůže, ale to přeci není urážka, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hlaváček: Splašky jsou jediná surovina, které bude mít Praha vždy dostatek

21:09 Hlaváček: Splašky jsou jediná surovina, které bude mít Praha vždy dostatek

První klimaticky neutrální městská čtvrť nezávislá na plynu nebo uhlí by mohla v budoucnu vzniknout …